Nici liftingujące podbródek

Nici liftingujące podbródek

W tym artykule dowiesz się, jakie są efekty zabiegu podniesienia podbródka, czas rekonwalescencji oraz rodzaje szwów używanych podczas zabiegu. Dowiesz się także, ile kosztuje zabieg oraz jak wygląda okres rekonwalescencji po zabiegu. Wreszcie, dowiesz się, jak dokładnie wygląda cały proces. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej popularnej operacji kosmetycznej. Mimo swojej popularnej reputacji zabieg ten nie leczy starzenia się skóry ani nie usuwa przebarwień, a już na pewno nie jest lekiem na wszystko.

Rezultaty zastosowania nici do podnoszenia podbródka

Pacjenci powinni być świadomi czasu rekonwalescencji po zabiegu podnoszenia podbródka z zastosowaniem nici. U niektórych pacjentów może wystąpić zasinienie lub opuchlizna, ale zazwyczaj jest ona łagodna. Następnego dnia można wrócić do pracy. Zasinienie lub obrzęk po liftingu nićmi nie zagraża życiu i powinno ustąpić samoistnie w ciągu dwóch tygodni. Po zabiegu pacjenci powinni postępować zgodnie z zaleceniami chirurga dotyczącymi gojenia się tego obszaru – zasób ten jest udostępniony przez redakcję serwisu https://qxc.pl.

Kandydaci powinni skonsultować się z chirurgiem plastycznym, aby omówić procedurę przed zabiegiem i upewnić się, że jest ona dla nich odpowiednia. Przed zabiegiem należy unikać palenia tytoniu i picia alkoholu, ponieważ produkty te mogą odwodnić skórę i zakłócić działanie środka znieczulającego. Pacjenci powinni także unikać leków rozrzedzających krew, takich jak aspiryna, ponieważ mogą one prowadzić do niepotrzebnego krwawienia, które może spowodować dalsze komplikacje. Pacjenci powinni także unikać produktów na bazie aspiryny oraz wszelkich innych leków rozrzedzających krew, takich jak Naproxen/Naprogesic.

Koszt nici liftingujących podbródek

Koszt nici liftingujących podbródek różni się w zależności od lekarza. Zabieg może być wykonywany przez lekarza medycyny estetycznej lub pielęgniarkę. Zabieg wymaga znieczulenia i może być kosztowny, dlatego kluczowe znaczenie ma znalezienie chirurga z doświadczeniem i przeszkoleniem. Ponadto wybór okolicy o wysokim czynszu może oznaczać wyższe ceny, ponieważ koszty ogólne są wyższe. Oszczędności na niciach do podnoszenia podbródka można uzyskać, wybierając dostawcę usług o skromnych możliwościach.

Nici używane do zabiegów podnoszenia podbródka składają się z polipropylenu i są przymocowane do cienkiej igły. Nić jest wprowadzana pod tkankę tłuszczową. Do nici przymocowane są małe haczyki, które wraz z igłą przechodzą przez skórę. Haczyki te chwytają skórę i pociągają ją ku górze, przywracając młodzieńczy wygląd. Po zabiegu występuje niewielka opuchlizna, ale nie utrzymuje się ona dłużej niż kilka miesięcy.

Czas rekonwalescencji

Czas rekonwalescencji po zastosowaniu nici liftingujących podbródek może wynosić nawet trzy tygodnie, w zależności od rozległości zabiegu. W tym czasie należy ograniczyć ruchy twarzy i unikać żucia stałych pokarmów. Ponadto alkohol i palenie tytoniu mogą wpłynąć na proces gojenia. Po zabiegu należy unikać forsownych czynności na twarzy, w tym ćwiczeń fizycznych. Ponadto przez co najmniej tydzień należy unikać masażu twarzy. Uzyskanie pełnych efektów może potrwać kilka miesięcy.

Pacjenci powinni liczyć się z wystąpieniem siniaków i obrzęków w okolicy założonych nici. Czas rekonwalescencji w przypadku nici do podnoszenia podbródka jest różny. Niektóre osoby mogą odczuwać mdłości spowodowane znieczuleniem, ale wkrótce one miną. Przez jeden dzień pacjenci powinni unikać ciężkich ćwiczeń fizycznych i intensywnego oczyszczania twarzy. Pacjenci powinni także ograniczyć ilość forsownych zajęć przez trzy tygodnie. Jednak większość pacjentów poddanych liftingowi nicią nie powinna odczuwać więcej niż minimalny dyskomfort.

Szwy stosowane w zabiegach podnoszenia podbródka

Istnieje kilka różnych rodzajów szwów stosowanych w zabiegach podnoszenia podbródka. Najczęściej stosowane to polidioksanon (PLGA), kwas poli-L-mlekowy (PLLA) i polidioksanon (PDO). Oba te rodzaje nici okazały się skuteczne w korygowaniu ptosis i ritides, a ponadto ulegają biodegradacji.

W kilku badaniach wykazano, że zabiegi liftingu nićmi są ogólnie bezpieczne, ale niektóre osoby mogą mieć obawy związane z ryzykiem. Ponieważ jest to bezpieczna i mało ryzykowna opcja, chirurdzy z doświadczeniem w zakresie anatomii twarzy mogą ją zaproponować pacjentom. Zabiegi podnoszenia nici są również stosowane w połączeniu z innymi zabiegami estetycznymi twarzy, takimi jak zabiegi z użyciem neuromodulatorów i wypełniaczy twarzy. Poniżej omówiono niektóre z zagrożeń i korzyści związanych z zabiegiem wszczepienia nici do podbródka.

Proces polega na wprowadzeniu pod skórę pustej w środku igły. Nić chwyta zwiotczałą tkankę i zmienia jej położenie. W przeciwieństwie do tradycyjnych zabiegów chirurgicznych, podczas tej procedury nie wykonuje się żadnych nacięć ani cięć. Nici pozostają pod skórą. Do różnych obszarów stosuje się nici o różnej długości. Niektóre nici mogą być stosowane na policzkach, a inne na szyi w celu ujędrnienia i nadania konturu dekoltowi.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane