Jak wygląda procedura zakładania nici do liftingu nosa?

Jak wygląda procedura zakładania nici do liftingu nosa?

Procedura podnoszenia nici jest bezpiecznym, szybkim i skutecznym sposobem na poprawę wyglądu bez konieczności poddawania się zabiegowi chirurgicznemu. W przeciwieństwie do zabiegów chirurgicznych, liftingi nićmi do nosa są zabiegami tymczasowymi i są wykonywane z myślą o utrzymaniu się przez kilka miesięcy. Kolce na niciach zakotwiczają je w tkankach – sekcja ta pochodzi od autora strony zielonepodolany.pl. Choć kusząca może być samodzielna próba ich wyciągnięcia, może to mieć fatalne skutki. Z tego powodu zabieg nawlekania nici na nos najlepiej nadaje się dla pacjentów o dobrej kondycji skóry i niezbyt dramatycznym charakterze. Osoby z uszkodzoną przez słońce lub cienką skórą mogą zauważyć, że nici są podnoszone, ponieważ skóra właściwa nie jest wystarczająco gruba, aby chronić nos przed uszkodzeniami.

Możliwe działania niepożądane liftingu nosa

Podniesienie nosa za pomocą nici to zabieg nieinwazyjny, wymagający użycia małej igły wprowadzanej przez nozdrze w celu podniesienia skóry. W porównaniu z wypełniaczami trwa on kilka miesięcy i nie powoduje żadnych komplikacji, choć powikłania mogą występować rzadko. Podnoszenie nićmi nosa nie jest przeznaczone dla wszystkich, a osoby o cienkiej skórze i obawiające się operacji powinny go unikać.

Chociaż zabieg może podnieść mostek i czubek nosa, nie zmienia on struktury kości ani chrząstki, która leży u jego podstaw. Ponadto starsi pacjenci mogą chcieć uniknąć tego zabiegu ze względu na ryzyko resorpcji tkanki kostnej. Na szczęście, w takim przypadku dostępne są wypełniacze przeznaczone do tego celu. Podobnie jak w przypadku wypełniaczy do ust, zabieg podniesienia nićmi nosa może być skuteczny w korygowaniu utraty objętości. Inni kandydaci do zabiegu uniesienia nićmi mogą być narażeni na działania niepożądane, w tym ekspozycję na promieniowanie, aktywne zakażenie lub stan zapalny. Z zabiegu wykluczone są także pacjentki w ciąży lub karmiące piersią.

Sama procedura jest stosunkowo bezpieczna, ale u niektórych pacjentów mogą wystąpić siniaki, bolesność lub obrzęk. Większość z nich ma charakter przejściowy, jednak u niektórych osób po zabiegu występuje niewielka asymetria. Ponadto szew może być widoczny tuż pod skórą. Nie jest to jednak istotny efekt uboczny. Po zabiegu podniesienia nosa za pomocą nici pacjent powinien spodziewać się niewielkiego obrzęku.

Czas rekonwalescencji

Ból po zabiegu jest minimalny, ale niektórzy pacjenci odczuwają lekkie kłucie. Zaleca się stosowanie środków przeciwbólowych dostępnych bez recepty. Przed zabiegiem ani po nim nie należy przyjmować suplementów oleju rybiego. Mogą one powodować powstawanie siniaków w miejscu rany. Po zabiegu pacjenci mogą odczuwać lekki obrzęk i napięcie w obszarach poddawanych zabiegowi. Można wykonywać umiarkowane ćwiczenia, ale przez kilka tygodni należy ich unikać.

Pływanie nie jest zalecane w pierwszym tygodniu po zabiegu liftingu nićmi z dwóch powodów. Jednym z nich jest to, że może ono podnieść ciśnienie krwi, a drugim to, że pływanie wiąże się z dużym wysiłkiem fizycznym. Po upływie pierwszego tygodnia pacjenci mogą powrócić do normalnej aktywności i ponownie podjąć współżycie seksualne. Należy jednak pamiętać, że nici zostaną wchłonięte przez tkankę znajdującą się pod skórą. Aktywność seksualną można wznowić po usunięciu szwów.

Najważniejszym elementem powrotu do zdrowia po zabiegu podniesienia nosa za pomocą nici jest poświęcenie odpowiedniej ilości czasu na powrót do zdrowia. Operacja powinna trwać około trzech godzin. Jeśli po zabiegu nie odpoczniesz odpowiednio, mogą pojawić się siniaki i obrzęk. Lekarz może zalecić, aby przez dwa tygodnie unikać spotkań towarzyskich. Umożliwi to prawidłowe gojenie się organizmu i zminimalizuje ryzyko wystąpienia powikłań. Jeśli masz cienką skórę, zabieg liftingu nićmi może nie być skuteczny.

Koszt NovaThreads

Koszt NovaThreads do liftingu nosa zależy od zakresu zabiegu i potrzeb pacjenta. Niektórzy pacjenci wymagają więcej niż jednego zabiegu, dlatego konieczne mogą być zabiegi powtarzane, aby zapobiec dalszej degeneracji. Rodzaj wykonywanego zabiegu zależy od tego, czy pacjent otrzyma również wypełniacz. Aby uzyskać dokładną wycenę, konieczna jest konsultacja. Podczas tej konsultacji dr Richards oceni historię choroby pacjenta i omówi koszty.

Ogólnie rzecz biorąc, koszt NovaThreads do liftingu nosa wynosi od 2500 do 4000 USD. Jest to zabieg niechirurgiczny, który może trwać od 30 do 45 minut. Chirurg umieszcza w skórze małą igłę z nićmi PDO. Nici pozostają w skórze po usunięciu igły. Inną procedurą wykorzystującą nici NovaThreads do liftingu nosa jest NovaMesh, która polega na wprowadzeniu nici w skórę w sposób pionowy i poziomy. Te skręcone włókna są umieszczane w skórze, aby ją napiąć i stymulować produkcję kolagenu.

Koszt Silhouette InstaLift

Koszty zabiegu Silhouette InstaLift różnią się w zależności od gabinetu. Procedurę tę oferuje gabinet MBody w Północnej Wirginii i Waszyngtonie. Inne obsługiwane obszary to McLean, Ashburn, Tysons Corner, Alexandria, Chevy Chase, Fredericksburg i Virginia Beach. Ceny również mogą się różnić w zależności od regionu. Większość pacjentów zgłasza jednak niski poziom dyskomfortu po zabiegu. Niektórzy pacjenci odczuwają również siniaki i obrzęk po zabiegu. Opieka po zabiegu może obejmować wypisanie recepty na łagodny środek przeciwbólowy oraz unikanie masowania tego obszaru.

Zabieg może być przeprowadzony w gabinecie w San Diego lub Carlsbad. Podczas zabiegu dr Birchall sporządza mapę budowy twarzy i omawia wszelkie obawy pacjentów. Następnie zastosuje na twarz znieczulenie miejscowe, aby zminimalizować ewentualny ból. Po znieczuleniu lekarz wprowadzi igłę pod skórę i nawlecze szwy w tym miejscu. Pacjent doświadczy minimalnego czasu przestoju i minimalnego bólu. Zabieg może pomóc przywrócić młodzieńczy wygląd twarzy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane