Gdzie wykonać zabieg nici liftingujących

Gdzie wykonać zabieg nici liftingujących

Być może zastanawiasz się, gdzie można wykonać zabieg nici liftingujących. Musisz znać koszty, typowego kandydata i wiedzieć, gdzie znaleźć najbardziej przystępną opcję. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej procedurze. W tym artykule omówimy, gdzie należy się udać, aby poddać się zabiegowi. Dowiesz się także, czego możesz się spodziewać, w tym czego możesz się spodziewać podczas rekonwalescencji – sekcja ta została zaczerpnięta ze strony studiourodyprestiz.pl. Zabieg trwa zwykle około godziny. W tym czasie pacjent będzie przytomny, ale prawdopodobnie zostanie mu podane znieczulenie miejscowe. Następnie lekarz znieczuli okolicę i wprowadzi pod skórę puste w środku igły, które wprowadzą nici na miejsce.

Zalecenia

Przed zabiegiem liftingu nićmi należy postępować zgodnie z zaleceniami chirurga plastyka i trzymać się z dala od kilku typowych czynników wywołujących dolegliwości. W ciągu pierwszych 10 dni po zabiegu należy unikać głębokiego masażu twarzy i żucia stałych pokarmów. Zarówno żucie gumy, jak i spożywanie stałych pokarmów spowoduje obciążenie nici utrzymujących twarz w górze. Podobnie należy unikać picia alkoholu i palenia tytoniu, co opóźni proces gojenia. Ponadto należy unikać ćwiczeń o dużej intensywności i wszelkich innych energicznych aktywności.

Liczba używanych nici zależy od lekarza, ale zazwyczaj więcej niż trzy daje zauważalne rezultaty. Lekarz może również użyć zaledwie 10 nici do liftingu twarzy, jeśli pacjent rozważa przeprowadzenie tego zabiegu. Nie należy jednak oczekiwać, że rezultaty utrzymają się dłużej niż kilka miesięcy. Ponieważ w najwyższych warstwach skóry znajduje się niewiele zakończeń nerwowych, podczas zabiegu może wystąpić uczucie dyskomfortu.

Koszt

Koszt zabiegu liftingu nićmi zależy od kilku czynników, w tym od rodzaju użytych nici, liczby założonych nici oraz poziomu doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg. Należy także wziąć pod uwagę lokalizację i koszty utrzymania. Całkowity koszt liftingu nićmi jest zwykle niższy niż liftingu twarzy, ale nadal jest bardzo zróżnicowany. Zabieg trwa od 45 minut do godziny. Sama procedura jest mało inwazyjna, więc jej całkowity koszt może być znacznie niższy niż koszt liftingu twarzy.

Przed zdecydowaniem się na lifting nićmi należy przeprowadzić badania i poprosić przyjaciół i rodzinę o rekomendacje. Wizyta w klinice chirurga plastycznego to dobry sposób na znalezienie godnego zaufania, wysoko wykwalifikowanego usługodawcy, ale należy być świadomym pewnych zagrożeń. Na przykład, jeśli nici zostaną umieszczone nieprawidłowo, efektem liftingu może być wgłębienie, asymetria lub wyciągnięcie. Należy również upewnić się, że lekarz posiada odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w przeprowadzaniu tej procedury, ponieważ istnieje wiele różnych metod leczenia nićmi liftingującymi.

Typowy kandydat

Podniesienie nici to doskonały zabieg odwracający oznaki starzenia się bez operacji chirurgicznej. W zależności od potrzeb, zabieg liftingu nićmi może mieć zakres od minimalnego do umiarkowanego. Idealnym kandydatem jest osoba w wieku od 30 do 50 lat. Osoba ta musi cieszyć się dobrym zdrowiem fizycznym i nie może być obciążona żadnymi schorzeniami, które mogłyby spowodować, że znieczulenie ogólne byłoby niebezpieczne. W zależności od usługodawcy i zakresu zabiegu, koszty mogą wynosić od kilkuset do kilku tysięcy dolarów.

Kandydaci do konsultacji w sprawie liftingu nićmi powinni mieć zdrową skórę, szczupłą sylwetkę i niewielką ilość lub brak luźnej skóry. Celem konsultacji jest ustalenie, czy zabieg ten będzie korzystny dla pacjenta. Sam zabieg jest mało ryzykowny i stosunkowo szybki. Przed liftingiem nićmi pacjenci powinni rozważyć inne niechirurgiczne procedury, takie jak ultherapy. Po założeniu nici pacjent może powrócić do normalnej aktywności. Pacjenci powinni unikać intensywnej aktywności przez 48-72-godzinny okres rekonwalescencji. Po zabiegu liftingu nici można jednak powrócić do wykonywania makijażu.

Rekonwalescencja

Po zabiegu liftingu nićmi pacjenci powinni spodziewać się pewnego dyskomfortu i obrzęku. W niektórych przypadkach przez kilka dni może utrzymywać się uczucie napięcia w okolicy. W takich przypadkach pacjenci mogą przyłożyć końcówkę Q wypełnioną wodą utlenioną do miejsca, w którym znajduje się strupek. Jeśli nie ustąpi to w ciągu kilku dni, pacjenci mogą przyjmować doustne leki przeciwhistaminowe, aby złagodzić swędzenie. W ciągu pierwszych 48 godzin po zabiegu pacjenci powinni unikać dotykania miejsc wkłucia i brać gorące kąpiele.

W ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu liftingu nici pacjenci powinni unikać żucia stałych pokarmów, ponieważ może to nadmiernie obciążać nici liftingujące. Ponadto pacjenci powinni unikać picia alkoholu i palenia tytoniu, ponieważ substancje te mogą zakłócać proces gojenia. Należy również unikać intensywnej aktywności fizycznej twarzy, w tym ćwiczeń o dużej intensywności. Mimo że jest to częsty efekt uboczny, czas gojenia się ran po liftingu nićmi jest stosunkowo krótki.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jakie są metody powiększania piersi?
Czytaj Dalej

Jakie są metody powiększania piersi?

Istnieją dwie metody powiększania piersi: pod- i przezustna. Metoda podpiersiowa pozwala uzyskać bardziej naturalnie wyglądające piersi o bardziej…