Powiększanie piersi - czego unikać po zabiegu?

Powiększanie piersi – czego unikać po zabiegu?

Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać po przejściu procedury powiększania piersi. Na przykład, należy unikać palenia tytoniu, ponieważ może to zablokować krew bogatą w tlen z dotarciem do nacięć. Nie należy również pić alkoholu. Oba te czynniki odwadniają organizm i mogą powodować komplikacje, takie jak infekcje i krwawienie. Ponadto ważne jest, aby unikać spania na brzuchu, ponieważ może to spowodować przesunięcie implantów. Również spanie na boku może spowodować zapalenie nacięć i może być niewygodne.

Unikaj podnoszenia ciężarów

Po zabiegu powiększania piersi ważne jest, aby unikać podnoszenia ciężarów przez co najmniej cztery tygodnie. Jest to spowodowane tym, że podnoszenie ciężarów nadmiernie obciąża nową pierś i może spowodować pęknięcie szwów. Ponadto podnoszenie ciężarów może spowodować powstanie dużego krwiaka, czyli wycieku z naczynia krwionośnego do tkanki piersi.

Lekkie ćwiczenia, takie jak spacer, są w porządku po zabiegu, ale unikaj podnoszenia ciężkich przedmiotów. Jest to spowodowane tym, że implanty są umieszczone pod mięśniami w przedniej części klatki piersiowej. Ćwiczenia spowodują skurczenie się tych mięśni i spowodują przemieszczenie się implantów. Może to powodować duży ból, dlatego przez jakiś czas po operacji należy powstrzymać się od podnoszenia ciężkich przedmiotów.

Podnoszenie czegokolwiek o wadze większej niż osiem funtów nie jest zalecane przez dwa tygodnie po operacji – cytat ten jest udostępniony przez redaktora portalu charismabeautyclinic.pl. W przypadku trudności z budowaniem siły może być konieczna konsultacja z fizjoterapeutą. Jeśli nie masz wyspecjalizowanego fizjoterapeuty, możesz skorzystać z porady w dziale fizjoterapii ambulatoryjnej miejscowego szpitala. Należy również unikać nadmiernego sięgania lub zginania ramion, ponieważ może to naruszyć nacięcie.

Chirurg plastyczny zaleci Państwu odpoczynek przez co najmniej cztery tygodnie po zabiegu. Może on jednak zasugerować dłuższe odczekanie przed powrotem do energicznych ćwiczeń lub treningu siłowego. Należy również omówić z lekarzem swoje cele dotyczące ćwiczeń i przedyskutować z nim, jak szybko można wznowić aktywność fizyczną.

Unikaj forsownych ćwiczeń górnej części ciała

W ciągu pierwszych czterech tygodni po operacji powiększenia piersi ważne jest, abyś unikała forsownych ćwiczeń górnej części ciała. Dotyczy to ćwiczeń, które wymagają nadmiernego użycia mięśni piersiowych. Pomoże to Twoim nowym piersiom prawidłowo się zagoić i ochroni je przed urazami. Po tym czasie możesz wrócić do normalnej aktywności, ale unikaj forsownych zajęć, takich jak podnoszenie ciężarów.

Jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego, intensywna aktywność po powiększeniu piersi może negatywnie wpłynąć na proces gojenia się tkanki piersiowej. Ważne jest, abyś wzięła dużo wolnego czasu na odpoczynek i dała piersiom wystarczająco dużo czasu na zagojenie się. Zbyt wczesne ćwiczenia po zabiegu mogą spowodować przesunięcie się implantów i asymetrię wyników augmentacji. Ponadto intensywna aktywność zwiększa obrzęk, stan zapalny i zasinienie.

Po zabiegu można bezpiecznie rozpocząć lekką aktywność fizyczną, taką jak spacery i lekki jogging. Jednak ważne jest, aby unikać uciążliwych działań przez co najmniej dwa do trzech tygodni, aby uniknąć obrzęku i krwawienia. Ważne jest również, aby unikać podnoszenia dużych ciężarów i aerobiku o dużym wpływie. Podczas tych czynności należy nosić biustonosz sportowy, aby piersi były dobrze podtrzymywane.

W kolejnych tygodniach po operacji można powrócić do umiarkowanych ćwiczeń, takich jak spacery czy jazda na rowerze stacjonarnym. Ważne jest, aby unikać podnoszenia ciężarów i forsownych ćwiczeń, ponieważ obrzęk i utrata krwi po operacji spowalniają proces rekonwalescencji.

Unikaj palenia

Palenie ma znaczący negatywny wpływ na zdrowie i powrót do zdrowia po zabiegu powiększania piersi. Zaburza dopływ krwi do skóry i zakłóca proces gojenia. Dlatego należy starać się unikać palenia przez co najmniej osiem tygodni po zabiegu. Wytyczne dotyczące zaprzestania palenia różnią się w zależności od chirurga, dlatego należy zapytać lekarza o wytyczne dotyczące konkretnego zabiegu.

Chociaż większość zabiegów chirurgii kosmetycznej nie powoduje znacznego bólu, jeśli palisz, możesz nie być w stanie przyjąć leków przeciwbólowych na czas. Ponadto substancje chemiczne zawarte w papierosach zwiększą stan zapalny i obrzęk, którego doświadczasz po zabiegu chirurgicznym. Co więcej, palenie zmniejszy działanie leków przeciwbólowych i zwiększy prawdopodobieństwo wystąpienia siniaków. W związku z tym należy unikać palenia po zabiegu powiększania piersi.

Palenie zwiększa również ryzyko wystąpienia cellulitisu, czyli infekcji bakteryjnej, która dotyka tkanek znajdujących się tuż pod powierzchnią skóry. Bakterie odpowiedzialne za zakażenie to Staphylococcus aureus i Streptococcus. Palenie zmniejsza również układ odpornościowy, co zwiększa szanse na rozwój tej infekcji. Jednak infekcja ta jest w dużej mierze spowodowana przez zabiegi i operacje nowotworowe, a nie jest spowodowana samym zabiegiem powiększania piersi.

Aby zapobiec powstawaniu siniaków i infekcji, należy rzucić palenie przed i po zabiegu. Przed zabiegiem chirurg zbada Twój mocz, aby upewnić się, że nie palisz. Jeśli wyniki będą niekorzystne, zabieg może zostać odwołany. Jeśli rzucisz palenie przed zabiegiem, możesz cieszyć się zdrowszym stylem życia i łagodniejszym powrotem do zdrowia.

Unikaj biustonoszy z fiszbinami

Warto wiedzieć, że biustonosze z fiszbinami nie są zalecane dla kobiet, które poddały się zabiegowi powiększania piersi. Wynika to z faktu, że zakłócają one gojenie się miejsca nacięcia i mogą powodować grudki lub ból pod piersią. Może to prowadzić do dalszej interwencji chirurgicznej.

Innym powodem, dla którego kobiety powinny unikać noszenia biustonoszy z fiszbinami po zabiegu powiększania piersi, jest to, że mogą one przesunąć implanty z pozycji. Może to powodować drętwienie lub podrażnienie wokół nacięć i może być przyczyną infekcji. Ponadto biustonosze z fiszbinami mogą powodować wysypkę nad nacięciami.

Najlepszym sposobem na uniknięcie noszenia biustonoszy z fiszbinami po powiększeniu piersi jest noszenie biustonoszy z zapięciem z przodu. Stanik z zapięciem z przodu pozwoli na zdjęcie go bez poruszania piersiami lub rozciągania nacięcia. Powinien również mieć dobre podtrzymanie, które pomoże utrzymać nowe piersi wysoko na klatce piersiowej.

Innym ważnym powodem, aby unikać biustonoszy z fiszbinami po powiększeniu piersi jest to, że implanty potrzebują kilku tygodni, aby osiąść na swoim miejscu. Biustonosze te wywierają nacisk na implant i zaburzają jego ostateczny kształt. Chociaż mogą one dodać kobiecie wsparcia i komfortu, mogą również powodować ból i podrażniać gojące się nacięcia. Dlatego też kobiety powinny unikać noszenia biustonoszy z fiszbinami przez kilka miesięcy po zabiegu powiększania piersi, aby mieć pewność, że nie wystąpią żadne komplikacje.

Unikaj spania na plecach

Możesz chcieć unikać spania na plecach po zabiegu powiększania piersi przez kilka tygodni, ale możesz być w stanie do niego wrócić po krótkim okresie rekonwalescencji. Możesz spróbować położyć się na boku lub podnieść plecy dla wygody. Pamiętaj jednak, aby unikać spania na brzuchu, ponieważ wywiera to nacisk na nowe implanty piersi.

Oprócz unikania bolesności, spanie na plecach jest niezbędne do prawidłowego gojenia się piersi i do tego, abyś mogła jak najszybciej zacząć cieszyć się swoimi nowymi piersiami. Nauka spania na plecach nie jest czymś, co dzieje się z dnia na dzień, dlatego ważne jest, aby rozpocząć trening tak szybko, jak to możliwe. W końcu staniesz się profesjonalistką w spaniu na plecach.

Większość chirurgów plastycznych zaleca, abyś spała na plecach przez co najmniej cztery tygodnie po zabiegu powiększenia piersi. Zminimalizuje to obrzęk, zwiększy krążenie i utrzyma Twoje nowe piersi w ich naturalnej pozycji. Ponadto, spanie na plecach poprawi Twoją mobilność. Aby wstać z łóżka będziesz musiała wykrzesać z siebie sporo siły, a spanie w pozycji pionowej ograniczy Twój zakres ruchu. Możesz jednak użyć specjalnych poduszek, które pomogą Ci utrzymać się we właściwej pozycji.

Po operacji powiększenia piersi prawdopodobnie przez kilka dni będziesz czuła się niewygodnie śpiąc na plecach. Możesz jednak uzyskać wygodną pozycję do spania, nosząc podczas snu biustonosz sportowy. Biustonosz zminimalizuje wszelkie ruchy, jakie wykonują Twoje piersi podczas snu. Ostatecznie, dobry sen pomoże Ci szybciej wrócić do zdrowia i zminimalizuje dyskomfort, który możesz odczuwać.

Codzienne masowanie piersi w celu zapobiegania przykurczowi kapsularnemu

Codzienne masowanie piersi po zabiegu powiększania piersi to świetny sposób na zmniejszenie ryzyka wystąpienia przykurczu kapsularnego. Ten rodzaj skurczu jest wynikiem tego, że implanty stają się twarde i kruche u niewielkiego odsetka kobiet. Możesz zapobiec temu problemowi, delikatnie masując piersi codziennie przez rok po zabiegu. Po tym czasie możesz stopniowo zmniejszać sesje masażu.

Technika, którą stosujesz podczas masażu piersi jest bardzo istotna. Zacznij od położenia rąk na każdej piersi na mniej więcej tym samym poziomie. Następnie delikatnie naciskaj i ciągnij tkankę piersiową i implanty do góry. Kontynuuj ten masaż przez co najmniej 10 sekund na każdej piersi i na przemian. Powinnaś wykonywać to ćwiczenie 3 razy dziennie, aby zapobiec skurczowi kapsularnemu.

Masowanie piersi po zabiegu augmentacji piersi jest niezbędne z dwóch powodów. Po pierwsze, pomaga utrzymać kieszenie implantów większe niż otaczająca je tkanka. Pomaga również zapobiegać nadmiernemu gromadzeniu się kolagenu w tej okolicy. Po drugie, pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia skurczu kapsularnego, który występuje u mniej niż 1% kobiet poddających się zabiegowi.

Chociaż poddanie się zabiegowi powiększania piersi jest bardzo osobistą decyzją, może być bardzo korzystne dla Twojej samooceny. Może również pomóc Twoim piersiom szybciej się zagoić i osiąść w bardziej kosmetycznie przyjemnej pozycji. Należy pamiętać, że proces gojenia wymaga czasu, a opóźnianie rozpoczęcia masażu może doprowadzić do skurczu kapsularnego.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane