Korzyści z zastosowania nici do liftingu brwi

Korzyści z zastosowania nici do liftingu brwi

Zanim zdecydujesz się na lifting nićmi jako opcję poprawy wyglądu brwi, powinnaś skonsultować się z chirurgiem plastycznym i unikać spożywania alkoholu, palenia papierosów i produktów rozrzedzających krew. Palenie i alkohol powodują odwodnienie skóry i zakłócają działanie środka znieczulającego. Produkty rozrzedzające krew, takie jak Ibuprofen, Naproxen/Naprogesic i Neurofen, mogą wywołać niepotrzebne krwawienie i spowodować niepotrzebne komplikacje. Nici kolczaste

Nici kolczaste

to małe, niewidoczne szwy, które chwytają skórę, leżące pod nią mięśnie i tkankę podskórną. Nici te wywołują naturalną reakcję organizmu na proces gojenia, kiedy stykają się z materiałem szwów – cytat ten jest owocem pracy zespołu redakcyjnego portalu polmaratonleszno.pl. W rezultacie wytwarzany jest kolagen, który wypełnia luki i przywraca twarzy młodzieńczą elastyczność. W przeciwieństwie do innych form chirurgii plastycznej, nici kolczaste są bezpieczne i skuteczne dla wielu pacjentów. Oto niektóre korzyści wynikające z tej procedury:

Najczęstsze efekty uboczne nici kolczastych to obrzęk, ból i zasinienie. Procedura ta jest wykonywana po wstrzyknięciu znieczulenia miejscowego, aby zapewnić pacjentowi komfort. Nici są wprowadzane do skóry przez niewielkie nakłucie i chwytają skórę na całej swojej długości. Inne nici są gładkie lub skręcone, aby podnieść i zwiększyć objętość przylegającego obszaru. Nici PDO są wykonane z biodegradowalnego materiału o nazwie polidioksanon (PDO), który jest bezpiecznie stosowany w ortopedii, inżynierii tkankowej i chirurgii plastycznej.

Zastrzyki z toksyny botulinowej

Zastrzyk z toksyny botulinowej, czyli Botoxu, to popularna procedura poprawiająca wygląd brwi. Zastrzyki z botoksu są bezpieczne, szybkie i skuteczne, a ich efekty utrzymują się do sześciu miesięcy. Choć może się to wydawać inwazyjne, zastrzyki z botoksu są szybkie, łatwe i nieinwazyjne. Jednak w przeciwieństwie do chirurgicznego liftingu brwi, działanie botoksu jest nieodwracalne – po 6 miesiącach botoks w organizmie przestaje działać. Opadające brwi to częsty problem zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, który sprawia, że wyglądasz na starszą i zmęczoną.

Chociaż pojedynczy zastrzyk z botoksu nie wystarczy, aby podnieść brwi, dla niektórych pacjentów jest to skuteczna metoda. Zastrzyk jest podawany do małego mięśnia zwanego procerus, znajdującego się tuż pod brwią. Mięsień ten, zakotwiczony 1-4 mm pod powierzchnią skóry, pociąga brwi w dół, w kierunku nosa. Działa on również w celu zmniejszenia poziomych bruzd na mostku nosa. Iniekcje do tego mięśnia nie działają tak dobrze u pacjentów z bardzo wysokimi lub niskimi brwiami.

Rekonwalescencja po zabiegu podniesienia brwi

Po zabiegu podniesienia brwi za pomocą nici pacjenci mogą odczuwać niewielkie zasinienia, obrzęk lub bolesność. Lód pomoże złagodzić dyskomfort. Przez dzień lub dwa po zabiegu należy unikać nadmiernego mycia i mydlenia. Zasinienia i obrzęki są tymczasowe i znikną samoistnie w ciągu kilku tygodni. W międzyczasie należy unikać intensywnej aktywności i przez kilka dni stosować lód. Procedura ta jest bezpieczna dla większości pacjentów i może być wykonywana u osób cieszących się dobrym ogólnym stanem zdrowia.

Ogólnie rzecz biorąc, rekonwalescencja po zabiegu liftingu nićmi jest minimalna. Przez tydzień po zabiegu będzie występował pewien obrzęk i zasinienie, ale będą one minimalne i nie będą przeszkadzać w codziennym życiu. Do pracy i normalnych zajęć można powrócić w ciągu dwóch tygodni. W międzyczasie należy przestrzegać wszystkich instrukcji przekazanych przez chirurga. Ważne jest, aby przestrzegać wszystkich zaleceń pooperacyjnych przekazanych przez chirurga plastyka. Czas rekonwalescencji po zabiegu liftingu nićmi wynosi około jednego tygodnia.

Koszt zabiegu podniesienia brwi nićmi

Koszt nici do podniesienia brwi jest uzależniony od kilku czynników. Najważniejszymi z nich są rodzaj i liczba użytych nici oraz liczba potrzebnych sesji. W zależności od wybranego rodzaju liftingu, koszt zabiegu może wynosić od 100 do ponad 3 000 USD.

Koszt samego zabiegu wynosi nieco ponad 1 000 USD. Jedna nić podniesie dwie do trzech brwi, natomiast kilka nici może podnieść cztery lub więcej. Liczba potrzebnych nici zależy od wieku i części twarzy poddawanej zabiegowi. W przypadku brwi należy użyć około pięciu do sześciu nici. W przypadku kurzych łapek stosuje się około dziesięciu do piętnastu nici. U starszych mężczyzn i kobiet można użyć do 40 nici.

Objawy liftingu nićmi

Pomimo tego, że większość efektów ubocznych liftingu nićmi jest niewielka i ustępuje w ciągu 24 godzin, w niektórych przypadkach efekty utrzymują się przez tygodnie lub miesiące. Należą do nich obrzęk, infekcja, zasinienie, tkliwość, drętwienie i niewielka asymetria. Zabieg może również spowodować uwidocznienie małego szwu tuż pod skórą. Jeśli wystąpią takie objawy, należy natychmiast skontaktować się z chirurgiem plastycznym.

Po zabiegu podniesienia brwi pacjenci mogą wrócić do swoich normalnych zajęć w ciągu 48 godzin, ale przez kilka tygodni powinni unikać ucisku i forsownych czynności. Pacjenci korzystający z nici PDO powinni spać z uniesioną głową przez kilka pierwszych tygodni. W większości przypadków występują również niewielkie siniaki, obrzęk i bolesność. Te efekty uboczne ustępują jednak zazwyczaj w ciągu kilku dni. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych efektów ubocznych, należy jak najszybciej skontaktować się z dermatologiem kosmetycznym.

Koszt nici Silhouette InstaLift

Jeśli jesteś zainteresowana poprawą wyglądu swoich brwi, koszt Silhouette InstaLift może być opcją, którą brałaś pod uwagę. Cena zabiegu może wahać się od 2 500 do 6 000 $, ale zazwyczaj zapłacisz mniej niż ta kwota. Korzyści płynące z zabiegu są zarówno tymczasowe, jak i długotrwałe. Koszt zabiegu zależy od dostawcy i liczby wybranych nici.

Procedura Silhouette InstaLift polega na zastosowaniu rozpuszczalnego szwu zwanego poliglikolidem/kwasem mlekowym. Jest to skuteczne rozwiązanie liftingujące, które stymuluje kolagen i elastynę, aby nadać skórze bardziej jędrny wygląd. Choć efekt nie jest tak spektakularny jak w przypadku liftingu twarzy, rezultaty są trwałe i utrzymują się nawet do trzech lat. Aby wykonać zabieg, wykwalifikowany chirurg musi dokładnie zrozumieć anatomię powiek, brwi i skóry, aby uzyskać naturalny efekt liftingu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Nici liftingujące podbródek
Czytaj Dalej

Nici liftingujące podbródek

W tym artykule dowiesz się, jakie są efekty zabiegu podniesienia podbródka, czas rekonwalescencji oraz rodzaje szwów używanych podczas…