Powiększanie piersi tkanką tłuszczową - opis zabiegu

Powiększanie piersi tkanką tłuszczową – opis zabiegu

Powiększanie piersi tkanką tłuszczową to zabieg chirurgiczny, który wykorzystuje oddaną tkankę tłuszczową do stworzenia pełniejszego biustu. Chirurg następnie wypełnia piersi oddaną tkanką tłuszczową. Proces ten może prowadzić do znacznego zasinienia i obrzęku. Ponadto do 20 procent oddanej tkanki obumiera w ciągu pierwszego miesiąca po zabiegu.

Zasinienie

Zasinienie po powiększeniu piersi jest normalne i stanowi normalną część procesu rekonwalescencji. Zakres zasinień i obrzęków różni się w zależności od pacjentki. Zależy również od stopnia skomplikowania zabiegu i przestrzegania przez pacjentkę zaleceń pooperacyjnych. Obrzęk zwykle osiąga szczyt w ciągu pierwszych trzech dni po zabiegu, a następnie zaczyna się stopniowo zmniejszać. Do końca czwartego lub piątego tygodnia większość obrzęku zniknie. Chociaż niewielki obrzęk resztkowy może utrzymywać się dłużej, będzie on ledwo zauważalny.

Siniaki i obrzęki po powiększeniu piersi tkanką tłuszczową są spodziewane i są całkowicie normalne. Zasinieniu i obrzękowi często towarzyszy uczucie bólu wokół piersi. Jest to normalne i ustępuje w ciągu kilku tygodni. Jednak niewielki obrzęk może pozostać do sześciu miesięcy po zabiegu. W tym czasie pacjentki mogą odczuwać ból w piersiach, ponieważ tłuszcz jest wchłaniany i reabsorbowany.

Siniaki są powszechne po powiększeniu piersi tkanką tłuszczową, ale istnieje szereg komplikacji, które mogą się pojawić. Umiarkowany obrzęk i zasinienie są powszechne, ale u niektórych pacjentów mogą wystąpić poważniejsze dolegliwości, takie jak krwiaki, które są kieszeniami zakrzepłej krwi w tkance piersi. Mogą one wymagać przeprowadzenia zabiegu drenażu.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, aby uniknąć zasinienia i obrzęku, jest zdrowe odżywianie. Ważne jest spożywanie diety bogatej w błonnik, białko i węglowodany złożone. Te pokarmy zwiększą Twoją odporność i pomogą w gojeniu się tkanek piersi. Powinnaś również unikać soli, która powoduje zatrzymywanie płynów w organizmie i pogarsza stan siniaków.

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest konieczność noszenia biustonosza chirurgicznego podczas rekonwalescencji. Ten rodzaj biustonosza jest podobny do biustonosza sportowego, ale nie ma fiszbin. Zapewnia on wsparcie kompresyjne, co pomaga zmniejszyć obrzęk i obniża ryzyko infekcji. Pomoże on również w bezpiecznym osadzeniu się implantów. Do czasu zagojenia się nacięć należy również unikać wszelkich forsownych aktywności.

Na szczęście to powikłanie pooperacyjne występuje niezwykle rzadko. Większość pacjentów wraca do zdrowia w ciągu trzech tygodni. Chociaż ten rodzaj obrzęku może utrzymywać się do trzech miesięcy, to z reguły ustępuje on przed wyjściem do domu.

Obrzęk

Obrzęk po powiększeniu piersi tkanką tłuszczową jest powszechny. Obrzęk powstaje w wyniku urazu tkanki piersi podczas zabiegu. Powoduje to uwalnianie z uszkodzonych komórek substancji chemicznych, które zwiększają chłonność naczyń krwionośnych. Te substancje chemiczne oraz płyn zgromadzony w powiększonych piersiach wspomagają proces gojenia.

Obrzęk może utrzymywać się do dwóch tygodni po zabiegu. Piersi powrócą do swojego ostatecznego kształtu po sześciu miesiącach. W tym okresie komórki tłuszczowe, które zostały pobrane do zabiegu mogą obumrzeć i ponownie wejść do organizmu. W pierwszych dniach pacjentki powinny unikać wywierania nacisku na piersi. Ponadto, pacjentki powinny spać na plecach, aby zminimalizować możliwość bezpośredniego nacisku na piersi.

Jeśli augmentacja jest rewizją, chirurg plastyczny może dostosować implanty, aby poprawić ich kształt i rozmiar. W niektórych przypadkach może wystąpić asymetria piersi, przy czym jedna pierś wraca do siebie szybciej niż druga. Jeśli asymetria utrzymuje się, może to być wskazówka, że augmentacja może nie być najlepszym rozwiązaniem.

Chociaż obrzęk może być tymczasowy, może on powodować problemy w przyszłości. Jeśli zauważysz nadmierny obrzęk lub zaczerwienienie po zabiegu powiększania piersi, natychmiast skontaktuj się z chirurgiem, aby mógł on zdiagnozować wszelkie komplikacje i doradzić Ci najlepszy sposób radzenia sobie z sytuacją. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem jest zachowanie umiaru w okresie rekonwalescencji. Przez pierwsze kilka dni należy chodzić tylko po domu i unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów lub udziału w forsownych ćwiczeniach. Twój chirurg plastyczny może dać Ci kompleksowy program opieki pooperacyjnej, jeśli masz pytania dotyczące rekonwalescencji.

Obrzęk po powiększeniu piersi tkanką tłuszczową zwykle zmniejsza się w ciągu pierwszych trzech do czterech dni, ale możesz oczekiwać, że niewielki obrzęk piersi będzie się utrzymywał do sześciu tygodni. W międzyczasie możesz podjąć kroki, aby zmniejszyć stan zapalny i przyspieszyć swój powrót do zdrowia. Na przykład noszenie biustonosza chirurgicznego lub odzieży uciskowej może pomóc zminimalizować obrzęk i zapewnić szybszy powrót do zdrowia.

Powiększanie piersi metodą transferu tłuszczu jest zabiegiem mało inwazyjnym. Istnieje jednak ryzyko zakażenia i odrzucenia. W związku z tym chirurg podejmie dodatkowe środki ostrożności, aby zapewnić jak najlepsze wyniki. Podczas zabiegu chirurg znieczuli obszar, aby zminimalizować ryzyko infekcji i krwawienia.

Efekty uboczne

Z powiększaniem piersi za pomocą tkanki tłuszczowej wiąże się pewne ryzyko. Tłuszcz jest półtrwałym „wypełniaczem” lub przeszczepem w piersi. Jednak większość komórek tłuszczowych zostanie ponownie wchłonięta przez organizm, co może spowodować, że piersi będą nierówne. Proces ten może również powodować zwapnienia, które wyglądają jak twarde plamki na mammogramie. Objawy mogą obejmować bolesne guzki lub zaczerwienienie.

Po powiększeniu piersi tkanką tłuszczową, organizm wchłania ponownie około 50% tłuszczu. Proces ten rozpocznie się w ciągu pierwszych kilku tygodni i może trwać do czterech miesięcy. Ilość reabsorpcji różni się w zależności od osoby. Oznacza to, że niektóre kobiety zauważą zmniejszenie rozmiaru swoich piersi nawet po jednej procedurze. W takich przypadkach może być potrzebny drugi zabieg, aby osiągnąć pożądany wygląd.

Ryzyko związane z powiększaniem piersi za pomocą tkanki tłuszczowej obejmuje większą szansę na zwapnienie piersi i większe ryzyko zakrzepów krwi. Pacjentki powinny być świadome wszystkich potencjalnych zagrożeń i powikłań oraz umówić się na osobistą konsultację w celu omówienia zabiegu z chirurgiem plastycznym.

Powiększanie piersi metodą transferu tłuszczu jest zabiegiem mało inwazyjnym. Operacja polega na wykonaniu dwóch małych nacięć na piersiach. Jest to zazwyczaj idealna procedura dla tych, którzy chcieliby mieć skromną zmianę w ich wielkości piersi. Jest to również doskonały wybór dla pacjentów, którzy chcą, aby niewielka ilość tłuszczu została dodana nad sutkiem lub w określonych miejscach. Ponadto, powiększanie piersi metodą transferu tłuszczu jest uważane za zabieg o niskim ryzyku, ale istnieje kilka efektów ubocznych.

Kolejnym ryzykiem związanym z powiększaniem piersi za pomocą tkanki tłuszczowej jest powstawanie grudek. Są one wynikiem przeniesienia komórek tłuszczowych do piersi. Guzki mogą być związane z nowotworem lub nie, ale regularne kontrole radiologiczne będą konieczne, aby wykluczyć takie powikłania. Dzięki wczesnemu rozpoznaniu problemu możliwe jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia powikłań.

Pomijając ryzyko związane z powiększaniem piersi tkanką tłuszczową, istnieje kilka korzyści wynikających z tej procedury. Może on zwiększyć rozmiar piersi, podnieść piersi i poprawić krzywizny ciała. Procedura ta staje się coraz bardziej popularna.

Czas rekonwalescencji

Czas rekonwalescencji w przypadku powiększania piersi tkanką tłuszczową jest różny i zależy od liczby wykorzystanych miejsc dawczych. W większości przypadków, zanim pacjentki będą mogły powrócić do normalnych codziennych czynności, minie około tygodnia. Niewielki obrzęk i zasinienie mogą utrzymywać się przez dwa tygodnie lub dłużej. Niektóre kobiety będą musiały nosić odzież uciskową, aby zminimalizować obrzęk i ból. Pacjentki powinny unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów przez dwa tygodnie.

Pacjentki nie powinny prowadzić samochodu ani wykonywać intensywnej aktywności fizycznej przez pierwszy tydzień lub dwa po zabiegu. Ważne jest również, aby ograniczyć podnoszenie ciężarów i forsowną aktywność przez minimum cztery do sześciu tygodni. Pełne wyleczenie po zabiegu może trwać nawet dwa miesiące. Jednak po tym okresie pacjenci mogą wznowić normalne czynności, takie jak chodzenie i lekkie ćwiczenia.

Podczas gdy większość oddanych komórek tłuszczowych zostanie wchłonięta do organizmu, około połowa do siedemdziesięciu procent pozostanie w piersiach. Pozostała część będzie metabolizowana i usuwana przez organizm w sposób naturalny. Aby zmniejszyć ilość tłuszczu, który ostatecznie zostanie ponownie wchłonięty, chirurg piersi zazwyczaj nadmiernie wypełnia piersi. Jest to ważne, ponieważ organizm reaguje na zmiany wagi poprzez wzrost komórek tłuszczowych.

Po zabiegu transferu tłuszczu pacjentki powinny spodziewać się siniaków i obrzęku w okolicy piersi. Chociaż zasinienie to jest zazwyczaj niewielkie, może utrzymywać się przez kilka dni. Po zabiegu pacjenci powinni wziąć co najmniej tydzień wolnego od pracy. Pacjentki powinny również spodziewać się bólu i zasinienia wokół piersi przez jeden do dwóch tygodni. Jeśli to możliwe, pacjenci powinni również przyjmować antybiotyki, aby pomóc zmniejszyć ryzyko infekcji.

Transfer tłuszczu jest zabiegiem kosmetycznym, który może przywrócić kontur górnej części klatki piersiowej po jej opadnięciu lub zwiotczeniu. Czas rekonwalescencji po powiększeniu piersi tkanką tłuszczową różni się w zależności od osoby, ale na ogół wynosi mniej niż sześć tygodni. Pacjenci powinni jednak wziąć wolne w pracy i unikać forsownych aktywności przez pierwszy tydzień.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czytaj Dalej

Jak działa laserowe usuwanie blizn?

Skuteczne laserowe usuwanie blizn możliwe jest dzięki wykorzystaniu takich urządzeń, jak Discovery Pico. Poznaj jego działanie.
Efekty uboczne po powiększeniu piersi
Czytaj Dalej

Efekty uboczne po powiększeniu piersi

Po operacji powiększenia piersi możesz spodziewać się obrzęku, bolesności i zasinień. Te efekty uboczne ustąpią z czasem, a…