Jak działa laserowe usuwanie blizn?

Skuteczne laserowe usuwanie blizn możliwe jest dzięki wykorzystaniu takich urządzeń, jak Discovery Pico. Poznaj jego działanie.

Lasery znajdują szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej – od depilacji laserowej i zabiegów odmładzających po usuwanie trudnych blizn i rozstępów. Odpowiednio dobrana laseroterapia potrafi zastąpić skalpel w wielu zabiegach na twarz i na ciało. Na szczególną uwagę zasługuje technologia pikosekundowa, dzięki której możliwe jest skuteczne laserowe usuwanie blizn – nie tylko potrądzikowych, ale też po urazach i po oparzeniach.

Laserowe usuwanie blizn – dlaczego warto?

Lasery pikosekundowe, takie jak Discovery Pico, dostępny w katowickiej Klinice Miracki, to najbardziej zaawansowane urządzenia wykorzystywane w medycynie estetycznej. Urządzenie to charakteryzuje się wysoką mocą szczytową (do 1,8 GW przy 1064 nm). Jak podkreślają eksperci, blizny to wyjątkowo trudne do leczenia zmiany skórne, dlatego używanie urządzenia o niższej mocy szczytowej mogłoby być niewystarczające. Zaletą Discovery Pico jest również to, że laserowe usuwanie blizn przy jego pomocy nie stwarza ryzyka powstawania przebarwień pozapalnych. Co prawda urządzenie wywołuje niewielkie ranki, które jednak szybko ulegają zagojeniu. Tworzą się powierzchniowe strupki, które odpadają po kilku dniach i odsłaniają zdrowszą, gładszą skórę. Blizna staje się mniej widoczna. W porównaniu do swojego poprzednika, lasera nanosekundowego, laser pikosekundowy jest w stanie leczyć więcej problemów skórnych w mniejszej liczbie sesji.

Jak działa laser na blizny?

W przeciwieństwie do innych laserów na blizny laser pikosekundowy wywołuje efekt fotomechaniczny, a nie fototermiczny, dzięki czemu zapewnia lepsze rezultaty przy zachowaniu minimalnej inwazyjności. Wiązka lasera oddziałuje tylko na warstwy skóry objęte tkanką bliznowatą, nie uszkadzając otaczającej ich zdrowej skóry. Laser działa nie tylko poprzez usuwanie niedoskonałości, ale przede wszystkim wspomaga gojenie i regeneracje skóry, dzięki czemu rezultaty są spektakularne i trwałe. Światło pomaga stymulować produkcję kolagenu i wytwarza nowe komórki skóry, które mnożą się na miejscu blizny. Podczas każdej sesji usuwana jest warstwa po warstwie uszkodzonego naskórka, aby odsłonić zdrową tkankę, znajdującą się pod spodem. Dodatkowym efektem laserowego usuwania blizn jest ujędrnienie i poprawa struktury skóry. Discovery Pico wyrównuje koloryt i likwiduje zaczerwienienia, które często towarzyszą bliznom.

Czy usuwanie blizn laserem jest skuteczne?

W ostatnich latach nastąpił ogromny postęp w leczeniu blizn. Dostępnych jest wiele opcji – leki, peelingi chemiczne, zabiegi medycyny estetycznej – z czego laserowe usuwanie blizn jest uznawane za najskuteczniejsze, ponieważ w wielu przypadkach, po wykonaniu serii zabiegów, można uzyskać całkowite wyrównanie blizny. Przy pomocy laseroterapii można usunąć większość rodzajów blizn:

  • potrądzikowe,
  • po oparzeniach,
  • cięte, np. po operacjach,
  • po cesarskim cięciu,
  • po wypadkach i urazach,
  • wypukłe i wklęsłe,
  • świeże i dojrzałe.

Laserowe usuwanie blizn pozwala na zmniejszenie widoczności blizny oraz rozjaśnienie ewentualnych pigmentacji, które często powstają w okolicy tkanki bliznowatej. W połączeniu z odpowiednią pielęgnacją i nawilżeniem skóry, laseroterapia jest najskuteczniejszą metodą usuwania blizn potrądzikowych i innych. O tym, czy w danym przypadku sprawdzi się usuwanie blizn laserem, decyduje lekarz podczas konsultacji wstępnej. Istnieje szereg przeciwwskazań do laseroterapii, które należy wykluczyć przed zabiegiem.W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Powiększanie piersi - efekty przed i po
Czytaj Dalej

Powiększanie piersi – efekty przed i po

Przed uzyskaniem powiększenia piersi, pomocne jest zrozumienie okresu rekonwalescencji, możliwych komplikacji i możliwych skutków ubocznych. Operacja powiększenia piersi…