Próżniowo-wibracyjne powiększanie piersi

Próżniowo-wibracyjne powiększanie piersi

Próżniowo-wibracyjne powiększanie piersi jest stosunkowo nową procedurą kosmetyczną. Jego zaletą w stosunku do tradycyjnej chirurgii jest obniżenie kosztów i zmniejszenie ryzyka infekcji. Niektóre kobiety obawiają się jednak potencjalnych powikłań zabiegu. Z tego powodu zaleca się uzyskanie dokładnych wyjaśnień od lekarza przed pójściem pod nóż.

Objawy

Pacjentki doświadczające zabiegu powiększania piersi metodą wibracji próżniowej mogą doświadczyć pewnego obrzęku i zaczerwienienia po zabiegu, co jest normalne. Procedura wykorzystuje kombinację ładunku mikroprądów, RF i ssania, aby poprawić ogólny kształt i rozmiar piersi. Podczas zabiegu pacjentki leżą na kozetce do masażu i mogą odczuwać pewne uczucie ssania przypominające podciśnienie. To uczucie zniknie w ciągu pół godziny. Pacjentki powinny spodziewać się dwóch lub trzech zabiegów, aby osiągnąć pożądane rezultaty.

Wysoka gorączka i utrzymujące się zawroty głowy po zabiegu to inne oznaki powikłań okołooperacyjnych. Pacjenci mogą również doświadczyć jasnoczerwonej skóry i nadmiernego krwawienia. Dodatkowo mogą wystąpić u nich zasinienia i obrzęki, zwłaszcza w jednej piersi. Jednak te objawy ustąpią z czasem. Co więcej, pierś może wydawać się bardziej płaska lub kwadratowa niż oczekiwano po zabiegu.

Powikłania

Powikłania powiększania piersi metodą wibracji próżniowej nie są tak częste jak w przypadku innych zabiegów. Chociaż niektóre powikłania mogą wystąpić bezpośrednio po zabiegu, seroma jest rzadko spotykana jako wczesny problem pooperacyjny. Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI) jest skutecznym sposobem potwierdzenia powstania seromy, a w takich przypadkach zwykle stosuje się leczenie operacyjne.

Niewielkim, ale częstym powikłaniem jest krwiak, czyli nagromadzenie krwi w pobliżu miejsca operacyjnego. Może on prowadzić do obrzęku, zasinienia i bólu. Dotknięta pierś może być tkliwa lub obrzęknięta, a z rany może wypływać wydzielina. W niektórych przypadkach krwiak może wymagać interwencji lekarskiej lub drenażu chirurgicznego w celu złagodzenia bólu. W rzadkich przypadkach, dotknięta pierś może zostać zainfekowana wirusem lub bakterią. W celu złagodzenia infekcji mogą zostać przepisane antybiotyki.

Innym potencjalnym powikłaniem jest pęknięcie. Podczas gdy częstość występowania pęknięcia jest niska w pierwszych kilku miesiącach po wszczepieniu, to z czasem częstość ta wzrasta. W niektórych przypadkach pęknięty implant może pęknąć, powodując powstanie guzka lub obrzęku. Jeśli wystąpią te objawy, ważne jest, aby natychmiast zasięgnąć porady lekarza. Jeśli pęknięcie jest znaczne, może być konieczne usunięcie dotkniętej piersi. Jednak te powikłania nie stanowią zagrożenia dla życia.

Jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego możliwe są powikłania, ale są one rzadkie i na ogół ograniczone do jednej na sto operacji. U bardzo małego odsetka pacjentów wystąpi krwawienie do przestrzeni otaczającej implant. Krwawienie to występuje zazwyczaj bezpośrednio po zabiegu, choć może również wystąpić do dwóch tygodni później. Ryzyko jest niewielkie, ale jeśli wystąpi, pacjent będzie musiał wrócić na salę operacyjną, aby zatrzymać krwawienie.

Aftercare

Próżniowe wibracyjne powiększanie piersi wykorzystuje połączenie masażu wibracyjnego, ładunku mikroprądów i fotodynamicznej terapii świetlnej. Zabieg trwa około 30 minut. Po zabiegu pacjentki mogą odczuwać przejściowe zaczerwienienie piersi, które zniknie w ciągu godziny. Terapeuta zademonstruje również techniki masażu, które pomagają stymulować wzrost.

Po zabiegu pacjentki muszą nosić biustonosz podtrzymujący przez okres do sześciu tygodni. Pomaga to chronić nową tkankę. Pomocne jest również unikanie forsownej aktywności przez kilka tygodni. Ponadto, pacjenci powinni unikać podnoszenia ciężarów, które są cięższe niż 25 funtów. Dobrym pomysłem jest również unikanie pływania przez trzy tygodnie. Okres rekonwalescencji będzie trwał od trzech do sześciu miesięcy. W tym czasie pacjenci powinni unikać wykonywania jakichkolwiek czynności wymagających energicznych ćwiczeń, w tym ćwiczeń na klatce piersiowej.

Zabieg powinien być wykonany w znieczuleniu ogólnym lub sedacji zmierzchowej. Lekarz wykona zabieg przez małe nacięcia w docelowych miejscach. Następnie chirurg użyje małej rurki z wibrującą końcówką, aby rozluźnić tkanki tłuszczowe i wstrzyknąć je do piersi. Te tkanki tłuszczowe zostaną strategicznie wstrzyknięte w różne miejsca piersi, aby uzyskać naturalny, bezszwowy wygląd.

Ból pooperacyjny jest powszechny po tym zabiegu, ale może być kontrolowany przez środki zwiotczające mięśnie. Ważne jest jednak, aby odczekać godzinę przed zażyciem jakichkolwiek leków przeciwbólowych. Środki zwiotczające mięśnie mogą również powodować uczucie senności i zwiększać ryzyko zakażenia rany. Pacjenci powinni unikać prowadzenia pojazdów i picia alkoholu po zabiegu. Antybiotyk na receptę może być przepisany, aby pomóc zapobiec infekcji.

Koszt

Próżniowo-wibracyjne powiększanie piersi jest coraz bardziej popularną procedurą w Stanach Zjednoczonych. Zabieg ten może przynieść bardziej naturalnie wyglądające rezultaty niż tradycyjne metody augmentacji. Koszt tego typu zabiegu zależy od ilości operacji i rodzaju użytych implantów piersi. Pacjentki mogą wybierać spośród różnych implantów silikonowych lub solnych, które różnią się ceną i wielkością.

Przenoszenie tłuszczu z brzucha w celu powiększenia piersi

Lekarz może wykorzystać tłuszcz z jednej części ciała do powiększenia obszaru w innej części ciała. Procedura ta może sprawić, że obszar piersi będzie większy, ale istnieje kilka zagrożeń związanych z procedurą. Jednym z nich jest to, że może tworzyć duże puste przestrzenie. Może to prowadzić do powstania torbieli lub nawet martwicy tkanki tłuszczowej.

Jeśli lekarz użyje tłuszczu z brzucha do powiększenia piersi, powinnaś spodziewać się kilkumiesięcznego okresu rekonwalescencji. Chociaż czas ten jest zazwyczaj krótszy niż w przypadku tradycyjnej augmentacji, należy pamiętać, że tłuszcz zachowuje się kapryśnie, gdy jest przemieszczany w ciele. W rezultacie, około połowa przeniesionego tłuszczu nie będzie się rozwijać w ciągu pierwszych kilku miesięcy po zabiegu.

Transfer tłuszczu z brzucha jest popularną opcją dla kobiet, które nie chcą mieć implantów piersi. Możliwe jest użycie tłuszczu z innych części ciała, ale większość kobiet decyduje się na brzuch. Korzyści płynące z tej procedury są podobne do korzyści płynących z operacji powiększania piersi i liposukcji.

Chociaż transfer tłuszczu z brzucha w celu próżniowego wibracyjnego powiększenia piersi wiąże się z minimalnym ryzykiem, wymaga on wysokiego poziomu wiedzy medycznej. Podczas zabiegu do przeszczepu tłuszczu wstrzykiwane jest znieczulenie. W okresie rekonwalescencji będziesz musiała nosić odzież podtrzymującą, aby uniknąć dyskomfortu. Jednak przez cztery tygodnie po zabiegu należy unikać ciasnych ubrań.

Porównanie z augmentacją pierwotną

W tej sytuacji uzasadnione jest porównanie augmentacji pierwotnej i wtórnej. Pierwotne powiększenie piersi wykonywane jest zazwyczaj przez nacięcie skóry w okolicy pachy i przy użyciu podmięśniowych implantów z żelu kohezyjnego. Procedura ta drastycznie zmniejsza ryzyko powikłań i zapewnia symetryczny wygląd.

W tym badaniu wzięło udział 40 pacjentek, które poddały się inframamarycznej augmentacji piersi. Pacjentki zostały przydzielone do techniki standardowej lub urządzenia Alexis(r) (Applied Medical Resources Corporation). Obie grupy były obserwowane przez 12 miesięcy. Dla każdej grupy odnotowano czas od operacji, liczbę dni na drenach oraz długość nacięć. Do określenia istotności statystycznej użyto testu sumy rang Wilcoxona. Pacjenci byli również oceniani pod kątem wyglądu ich ostatecznych blizn za pomocą wizualnej skali analogowej.

Sam zabieg trwał około 45-60 minut. Pacjentce podano znieczulenie ogólne, a nacięcie wykonano obok fałdu pachowego, ale nie w fałdzie. Do nacięć infiltrowano Xylocain, czyli mieszaninę lidokainy i adrenaliny. Nacięcia zamykane są za pomocą szwów śródskórnych lub powierzchownych cienkich szwów skórnych. Pacjentka jest zwykle zobowiązana do noszenia miękkiego biustonosza z fiszbinami przez 5-7 dni. Po tym czasie pacjentki mogą wrócić do swoich normalnych zajęć. Po tym czasie mogą rozpocząć masaż górny-dolny swoich implantów.

Augmentacja pierwotna jest zwykle wykonywana u kobiet, które potrzebują większego rozmiaru implantu. Niektóre kobiety decydują się na tę technikę, aby skorygować ptozę po ciąży. Alternatywnie może być wymagana mastopeksja.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane