Jaki typ osoby nie powinien używać nici podnoszących?

Jaki typ osoby nie powinien używać nici podnoszących?

Zanim użyjesz nici liftingujących, zastanów się, jaką osobą jesteś. Osoby z chorobami autoimmunologicznymi, aktywnym zakażeniem ogólnoustrojowym lub miejscowym oraz osoby przyjmujące leki rozrzedzające krew nie powinny używać nici. Inne osoby, które nie powinny używać nici, to osoby ze zwłóknieniem. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek dotyczących bezpiecznego stosowania. W Internecie można nawet otrzymać bezpłatny zestaw próbny. Jest to wygodny sposób na rozpoczęcie leczenia.

Pacjenci z chorobami autoimmunologicznymi

Jeśli cierpisz na chorobę autoimmunologiczną, nie powinnaś poddawać się żadnym rodzajom nici liftingujących. Chociaż nici liftingujące są wykonane z materiałów neutralnych, nadal mogą powodować komplikacje. Ponieważ nici te są takie same jak szwy chirurgiczne, mogą stać się nadwrażliwe, jeśli pacjent cierpi na chorobę autoimmunologiczną. Poniżej wymieniono niektóre przeciwwskazania do stosowania nici liftingujących. Przeciwwskazania te są wymienione na stronie internetowej producenta.

Przed poddaniem się liftingowi nićmi pacjenci powinni wypełnić kwestionariusz zdrowotny i kolorową fotografię obszaru, który ma być poddany zabiegowi. Ponadto pacjenci powinni unikać głębokiego masażu twarzy i długotrwałego przebywania w pozycji stojącej – słowa te pochodzą od redaktora strony . Po zabiegu nie powinni leżeć na plecach ani na brzuchu przez 4 godziny. Następnie przez dwa do trzech tygodni pacjenci powinni unikać intensywnych ćwiczeń i uciążliwych czynności. Ogólnie rzecz biorąc, pacjenci mogą brać ciepły prysznic, jeśli sobie tego życzą.

Czynne zakażenia ogólnoustrojowe lub miejscowe

Zakażenia skóry mogą uniemożliwić przeprowadzenie zabiegu liftingu nici. Najlepiej, jeśli jest to zakażenie miejscowe lub ogólnoustrojowe, które nie rozprzestrzeniło się na inne części ciała. Aby zapobiec bólowi lub obrzękowi, podawany jest środek znieczulający miejscowo, np. epinefryna. Przed zabiegiem podnoszenia nici należy odczekać od 15 do 20 minut. Skóra przed zabiegiem powinna być dobrze oczyszczona, a nici nie powinny być gwałtownie podnoszone.

Istnieje wiele powikłań, które mogą wystąpić po zabiegu podnoszenia nici. Zakażenia mogą wystąpić w miejscu nacięcia lub bez niego. U ośmiu procent pacjentów przed wystąpieniem zakażenia miejscowego doszło do wyrwania nici. U trzech pacjentów zakażenie nie rozwinęło się. Objawy zakażenia obejmowały utrzymujące się zaczerwienienie, obrzęk i swędzenie. U pozostałych pacjentów zakażenie było zlokalizowane i nie miało wpływu na podnoszenie nici.

Osoby przyjmujące leki rozrzedzające krew

Osoby przyjmujące leki rozrzedzające krew powinny skonsultować się z lekarzem przed zabiegiem liftingu nici. W ciągu 24 godzin po zabiegu może wystąpić kilka typowych działań niepożądanych. Obejmują one zakażenie, zasinienie, obrzęk i tkliwość. Niektóre nici mogą być luźne lub mogą być widoczne tuż pod skórą. Może również wystąpić niewielka asymetria, a szwy mogą być widoczne. Z tych powodów nie należy stosować nici liftingujących, jeśli pacjentka przyjmuje jakiekolwiek leki rozrzedzające krew.

Leki rozrzedzające krew mogą zwiększać ryzyko zakrzepicy żył głębokich. Należy ich unikać przez co najmniej sześć miesięcy przed zabiegiem. Osoby zażywające suplementy diety rozrzedzające krew nie powinny stosować nici liftingujących na trądzik. Mayo Clinic zaleca noszenie przy sobie kartki z nazwą leku rozrzedzającego krew. Osoby przyjmujące MAOI lub inne leki powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem nici liftingujących.

Osoby ze zwłóknieniem skóry

Jeśli rozważasz przeprowadzenie liftingu nićmi w celu naprężenia skóry, musisz wiedzieć, że nie jest to zabieg odpowiedni dla wszystkich. Chociaż większość pacjentów uważa tę procedurę za bezpieczną i skuteczną, należy jej unikać, jeśli w przeszłości występowało u nich zwłóknienie skóry. Jeśli nie jesteś pewna, czy liftingi nici są dla Ciebie odpowiednie, skonsultuj się z chirurgiem. Zabieg ten jest zwykle niechirurgiczny i trwa około godziny. Jest bezbolesny i już następnego dnia można wrócić do normalnych zajęć.

Nici liftingujące są wykonane z biomateriału zwanego polidioksanonem (PDO), który jest rewolucyjnym materiałem. Posiada on właściwości biostymulujące i antybakteryjne. Zaczyna się rozkładać po około 15 dniach, a jego całkowity rozkład trwa od 180 do 200 dni. Polimer PDO jest rozkładany na dwutlenek węgla i wodę w procesie hydrolizy. Nici te mają zwykle długość od 12 do 60 mm i są wprowadzane za pomocą igły o rozmiarze 26-31G.

Osoby z alergią

Nici liftingujące mogą być drażniące i powodować powstawanie blizn. Tekstura skóry może ulec zmianie po wprowadzeniu nici, a z czasem mogą one zanikać. W niektórych przypadkach może wystąpić sztywność, a nawet infekcja. Ważne jest, aby omówić wszelkie zagrożenia z lekarzem i przedyskutować z nim plan leczenia. Osoby z alergiami lub podrażnieniami skóry w przeszłości nie powinny poddawać się zabiegowi liftingu nićmi. Pacjenci, którzy są uczuleni na lateks lub inne materiały, powinni unikać podnoszenia nici.

Zabieg liftingu nici najlepiej zaplanować na co najmniej 3 tygodnie przed ważnym wydarzeniem. Należy być świadomym możliwych skutków ubocznych i nie wykonywać żadnych forsownych ćwiczeń przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu. W tym czasie należy unikać spożywania alkoholu i ciężkich treningów. Po zabiegu liftingu nici nie należy pływać, korzystać z gorących kąpieli ani wykonywać forsownych ćwiczeń. W przypadku pojawienia się strupa, roztwór wody utlenionej zastosowany w miejscu wprowadzenia nici może zmniejszyć swędzenie i złagodzić ból.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jaki rodzaj biustonosza powinnam nosić po powiększeniu piersi?
Czytaj Dalej

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym

Rozważając procedury powiększania piersi, ważne jest, aby zrozumieć, jak każda z nich działa. Zanim zdecydujesz się na konkretną…
Powiększanie piersi - jaki jest koszt?
Czytaj Dalej

Powiększanie piersi – jaki jest koszt?

Przed zaplanowaniem operacji, trzeba będzie zapłacić depozyt chirurgiczny. Średnia kwota wynosi 500 dolarów w całym kraju. Ten depozyt…