Jak wybrać odpowiednią metodę powiększania piersi

Jak wybrać odpowiednią metodę powiększania piersi

Istnieje wiele czynników, które należy rozważyć przy wyborze techniki powiększania piersi. Wśród nich jest rozmiar implantu, rodzaj implantu i umiejscowienie. Na przykład kobiety, które nie planują nosić biustonoszy, mogą wybrać mniejsze implanty. Kobiety, które noszą staniki i inne ubrania wymagające pełniejszego biustu, powinny wybrać większe implanty.

Transfer tłuszczu

Transfer tłuszczu jako metoda powiększania piersi polega na wstrzyknięciu tłuszczu do piersi w celu uzyskania większej objętości i kształtu piersi. Zabieg ten jest niezwykle bezpieczny i popularny wśród kobiet w rejonie New Jersey. Chirurg oczyści tłuszcz za pomocą roztworu antybiotyków, a następnie powoli wstrzyknie go do piersi, aby uzyskać pożądany kształt i objętość. Po wstrzyknięciu, chirurg plastyczny będzie masować obszar, aby zapewnić gładki i jednolity wygląd.

Zabieg trwa około jednej godziny. Wymaga czasu, aby tłuszcz rozwinął nowe naczynia krwionośne i zintegrował się z istniejącą tkanką piersi. Po zabiegu możesz spodziewać się minimalnego dyskomfortu i obrzęku. Po zabiegu przez dwa tygodnie należy unikać wywierania zbyt dużego nacisku na piersi – zasób ten jest udostępniony przez serwis gadambolubie.pl.

Przed zabiegiem chirurg skonsultuje się z Tobą, aby ocenić Twój ogólny stan zdrowia i określić najlepszą dla Ciebie opcję. Zapyta Cię o Twoje cele i obawy, a także o historię choroby. Zapyta również o wszelkie wcześniejsze operacje i leki. Zapozna się również z Twoją dokumentacją medyczną i omówi ryzyko i korzyści związane z zabiegiem.

Transfer tłuszczu jako metoda powiększania piersi jest odpowiedni tylko dla pacjentów, którzy mają odpowiednie pokłady tłuszczu w swoim ciele. Jeśli jesteś chudy, możesz nie być idealnym kandydatem i powinieneś rozważyć inne opcje zamiast. Ponadto, może być bardziej kosztowne niż implanty piersi i będzie wymagać, aby przejść wiele procedur. Musisz też poświęcić czas na odzyskanie sił po każdej procedurze.

Jedną z najbardziej popularnych metod powiększania piersi jest wykorzystanie tłuszczu z innych obszarów ciała do powiększenia piersi. Metoda ta nazywana jest również przeszczepem tłuszczu. Metoda ta może być stosowana jako dodatek do implantów i jest również powszechnie stosowana w operacjach rekonstrukcji piersi. Korzyści z zastosowania transferu tłuszczu jako metody powiększania piersi są zarówno krótkoterminowe, jak i długoterminowe.

Transfer tłuszczu jest doskonałą opcją dla pacjentek, które nie są zainteresowane posiadaniem implantu. Może być również stosowany w celu skorygowania nierównego kształtu piersi. Pacjentki, które wybrały tę metodę powiększania piersi nie powinny obawiać się asymetrii, ponieważ procedura ta pozwala na dodanie mniejszych ilości tłuszczu do niektórych obszarów.

Implanty okrągłe a teardrop

Wybierając pomiędzy implantami w kształcie teardropu a okrągłymi, należy wziąć pod uwagę, jak będą one wyglądać w przypadku Twojego ciała. Podczas gdy oba kształty mogą dać Ci naturalny wygląd, który pragniesz, okrągły implant da Ci bardziej zaokrąglony wygląd i stworzy bardziej zdefiniowany dekolt. Lekarz może pomóc Ci zdecydować, który typ jest dla Ciebie odpowiedni, badając Twoje piersi i robiąc zdjęcie tego, jak chcesz, aby wyglądały.

Implant w kształcie łezki nadaje piersiom kształt łezki, gdy stoisz. Z kolei implant okrągły nadaje piersiom okrągły wygląd, gdy leżysz płasko na plecach. Podczas gdy oba implanty dają naturalnie wyglądające rezultaty, powinnaś również wiedzieć, że na kształt Twoich implantów będzie miała wpływ grawitacja.

Podczas gdy implanty w kształcie łezki mają bardziej naturalnie wyglądające rezultaty, są również droższe niż implanty okrągłe. Mają też większe ryzyko obrócenia się wewnątrz kieszonki piersiowej i konieczności przeprowadzenia operacji korygującej. Chociaż implanty w kształcie łezki wyglądają na ogół bardziej naturalnie, większość kobiet skorzysta z okrągłych implantów piersi.

Aby określić, który kształt jest dla Ciebie najlepszy, odwiedź chirurga plastycznego. Większość chirurgów może udzielić rekomendacji w zależności od kształtu i rozmiaru Twoich piersi. Najbardziej popularnym kształtem dla kobiet, które chcą mieć piersi są okrągłe lub łezka. Chirurg pomoże Ci również wybrać najlepsze miejsce nacięcia i umieszczenia implantu.

Okrągły implant zapewnia pełnię w górnej i dolnej części piersi. Jeśli kształt piersi nie jest idealny, implanty w kształcie łezki mogą powodować asymetryczne wyniki. Chociaż implanty teardrop są tańsze, mają wyższe ryzyko ALCL w porównaniu z implantami okrągłymi. Ponadto, jeśli implant obraca się, może to spowodować asymetrię.

Implanty teardrop naśladują kształt dojrzałych piersi. Dolna połowa piersi będzie pełniejsza niż górna, co jest korzystne w przypadku opadania lub ciasnoty. Są one również przydatne do przywrócenia objętości, która mogła zostać utracona w wyniku karmienia piersią i utraty wagi. Implanty w kształcie łezki wymagają jednak teksturowanej powłoki, aby zapobiec przemieszczaniu się i zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia skurczu kapsularnego. Implanty w kształcie łezki mają mniejsze ryzyko widocznego falowania i są dobrym wyborem dla pacjentek z niską zawartością tkanki tłuszczowej, które chcą mieć naturalnie wyglądające piersi.

Umiejscowienie podmięśniowe vs podgruczołowe

Rozważając operację powiększenia piersi, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, w tym rodzaj implantu, lokalizację i rodzaj tkanki piersi. Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć jest rodzaj implantu, który zazwyczaj jest silikonowy lub solny. Kolejną decyzją, którą należy podjąć, jest miejsce umieszczenia implantu. Ogólnie rzecz biorąc, implanty są umieszczane powyżej lub poniżej mięśnia piersiowego, w zależności od indywidualnych preferencji pacjentki. Jeśli masz obwisłą, cienką lub nadmiernie jędrną pierś, możesz wybrać umiejscowienie podmięśniowe.

Ten rodzaj operacji powiększania piersi ma pewne zalety, w tym mniej widoczną bliznę i mniejsze ryzyko powstania blizn wokół gruczołów piersiowych. Jest to najczęstszy typ zabiegu w Stanach Zjednoczonych i nadal jest szeroko stosowany przez wielu chirurgów plastycznych. Ten typ operacji umożliwia chirurgowi wprowadzenie implantów solnych lub silikonowych przez małe nacięcie w pobliżu fałdu piersi.

Chociaż wybór rodzaju implantu jest decyzją osobistą, ważne jest, aby być poinformowanym o wszystkich opcjach. Wizyta przedoperacyjna jest doskonałą okazją do zadawania pytań i uzyskania drugiej opinii. Pomocne może być również przyprowadzenie na konsultację bliskiej osoby lub przyjaciela. Taka druga opinia pozwoli spojrzeć z innej perspektywy na decyzję o wszczepieniu implantów. Powiększenie piersi jest ważną decyzją życiową i powinno być wykonane z uwagą i precyzją.

Twój chirurg zajmujący się powiększaniem piersi pomoże Ci ustalić, jaki rodzaj implantów będzie najlepiej współgrał z Twoim typem ciała i stylem. Najlepiej jest znaleźć chirurga plastycznego z dużym doświadczeniem w operacjach powiększania piersi. Chirurg powinien być w stanie odpowiedzieć na Twoje pytania i zapewnić, że czujesz się komfortowo komunikując się z nim.

Podczas gdy wybór rodzaju implantu dla Twojego konkretnego przypadku jest ważny, ważne jest również rozważenie Twoich celów związanych z zabiegiem. Implant z teksturą będzie miał małe nierówności, które są mniej prawdopodobne, aby się skurczyć. Z drugiej strony, gładki implant będzie miękki i gładki w dotyku.

Gładkie a teksturowane implanty

Podstawowa różnica między gładkimi a teksturowanymi implantami polega na sposobie, w jaki oba przylegają do tkanki piersi. Gładkie implanty mają tendencję do przemieszczania się na boki, podczas gdy teksturowane pozostają na swoim miejscu. Ponadto, teksturowana powierzchnia implantu zapobiega jego przesuwaniu się i lepiej przylega do otaczającej go tkanki piersi. Z drugiej strony, gładkie implanty piersi mają niższy współczynnik tarcia i są bardziej podatne na przesunięcia w czasie, zwłaszcza jeśli są umieszczone pod mięśniem piersiowym głównym.

Jeśli chodzi o teksturę implantu, gładki jest bardziej komfortowy dla pacjentki. Implanty z teksturą bardziej przypominają sztruks i są mniej „porowate” pod skórą. Nie mają one jednak takich samych grzbietów jak implanty gładkie. Jeśli rozważasz wszczepienie implantów piersi, powinnaś zapytać swojego chirurga kosmetycznego, który typ jest dla Ciebie najlepszy.

Podczas gdy gładkie implanty są bardziej powszechnym typem, te teksturowane mogą być droższe. Gładkie implanty są zazwyczaj lepszym wyborem w przypadku większości zabiegów powiększania piersi. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji warto poznać oba rodzaje implantów. Gładkie implanty są bezpieczniejsze niż teksturowane i są zalecane dla kobiet, które chcą uzyskać całkowicie naturalny wygląd.

Główną różnicą pomiędzy implantami gładkimi i teksturowanymi jest rodzaj powłoki z gumy silikonowej, która je pokrywa. Implanty gładkie mają zazwyczaj gładką powłokę, podczas gdy teksturowane mają kamienistą lub szorstką powłokę zewnętrzną. Implanty z teksturą mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia skurczu kapsularnego, który jest spowodowany przez bliznowatą tkankę wokół implantu.

Niektóre badania wiążą teksturowanie ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia związanego z implantami piersi chłoniaka anaplastycznego z dużych komórek. Chociaż nowotwór ten występuje rzadko, jest związany z niektórymi rodzajami teksturowanych implantów piersi. Ryzyko szacuje się na jeden na 30 000. Może się on rozwinąć między 4 a 8 rokiem po operacji. Tak więc, wybierając pomiędzy teksturowanymi i gładkimi implantami piersi, rozważ swoje opcje i skonsultuj się z chirurgiem plastycznym.

Teksturowane implanty piersi mają powierzchnię przypominającą papier ścierny, dzięki czemu lepiej trzymają się na miejscu niż gładkie. Jednak implanty piersi z teksturą mają większe ryzyko deflacji i mogą kosztować o 30 procent więcej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Powiększanie piersi - jaki jest koszt?
Czytaj Dalej

Powiększanie piersi – jaki jest koszt?

Przed zaplanowaniem operacji, trzeba będzie zapłacić depozyt chirurgiczny. Średnia kwota wynosi 500 dolarów w całym kraju. Ten depozyt…