Jakie części ciała nie powinny być poddawane zabiegom z użyciem nici liftingujących?

Jakie części ciała nie powinny być poddawane zabiegom z użyciem nici liftingujących?

Jakich części ciała nie należy poddawać zabiegom z użyciem nici liftingujących? Istnieje kilka powszechnych powodów, ale ważne jest, aby wiedzieć, które obszary najlepiej nadają się do liftingu nićmi, a których należy unikać. W tym artykule omówimy, jak unikać żucia, palenia tytoniu, picia alkoholu i wysokiej temperatury podczas procesu gojenia. Ten artykuł wyjaśnia znaczenie tych środków ostrożności. Poniżej przedstawiono niektóre z najczęstszych powodów podnoszenia nici.

Prezentujemy Państwu artykuł stworzony w harmonijnej współpracy z h-beauty.pl

Unikanie żucia

Bezpośrednio po zabiegu liftingu nićmi PDO należy unikać pociągania za skórę twarzy, brania gorącego prysznica i opalania się. Podobnie należy unikać długotrwałego stania, leżenia na plecach i żucia. Żucia można unikać przez co najmniej 12 godzin po zabiegu. Przez co najmniej cztery tygodnie należy również unikać forsownych ćwiczeń lub długotrwałego siedzenia. Chociaż nadal można wykonywać głęboki masaż twarzy, należy unikać żucia i innych czynności obciążających twarz. Ponadto przez dwa tygodnie po zabiegu podniesienia nici należy powstrzymać się od zabiegów stomatologicznych.

Podczas gojenia się rany po zabiegu liftingu należy unikać żucia. Pokarmy stałe, takie jak guma do żucia, cukierki i inne żujące przekąski mogą naprężać nici liftingujące, zwiększając ryzyko ich przemieszczenia. Ponadto należy unikać picia i palenia, ponieważ substancje te mogą zakłócić proces gojenia. Unikanie ćwiczeń o dużej intensywności i energicznych czynności na twarzy jest również ważne, aby nie powodować przemieszczenia nici liftingujących.

Unikanie palenia tytoniu

Jeśli rozważasz zabieg z użyciem nici liftingujących, najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest unikanie palenia tytoniu, picia alkoholu i innych czynności powodujących wzrost ciśnienia krwi. Stosowanie nici liftingujących może podnieść ciśnienie krwi, ponieważ alkohol i papierosy odwadniają skórę. Ponadto palenie może zakłócać działanie środka znieczulającego. Dym papierosowy zawiera nikotynę i inne substancje chemiczne, które zwężają naczynia krwionośne i mogą prowadzić do niepożądanych powikłań. Przyjmowanie leków przeciwzapalnych przed zabiegiem z użyciem nici liftingujących może pomóc w utrzymaniu ciśnienia krwi na normalnym poziomie.

Mimo że w większości szpitali stosowana jest metoda floatingu, przed zabiegiem należy unikać palenia. Palenie podnosi ciśnienie krwi, ponieważ zawarta w nim nikotyna zwęża naczynia krwionośne. Ponadto powoduje to duże obciążenie serca. Palenie może także zwiększać ryzyko powikłań pooperacyjnych, dlatego należy rozważyć unikanie go przed zabiegiem. Aby obniżyć ciśnienie krwi, należy unikać palenia i regularnie ćwiczyć.

Unikanie alkoholu

Jeśli zastanawiasz się nad zabiegiem podniesienia nici, powinnaś wiedzieć o środkach ostrożności, które należy podjąć. Alkohol i papierosy zawierają substancje, które mogą zaburzać reakcję organizmu na miejscowy środek znieczulający. Może to sprawić, że znieczulenie będzie nieskuteczne lub nawet gorsze i spowodować większy ból po zabiegu. Przeciwwskazana jest również aspiryna i inne produkty na jej bazie, ponieważ mogą one powodować krwawienie w okresie okołooperacyjnym, a nawet zakrzep krwi. Mimo że zabieg ten jest procedurą nieinwazyjną, przed zabiegiem należy unikać przyjmowania którejkolwiek z tych substancji.

Jako alkoholowy środek moczopędny powoduje utratę wody i składników odżywczych z organizmu. Podnosi również ciśnienie krwi i utrudnia przenikanie składników odżywczych do krwiobiegu. Nie jest również zdrowy dla skóry, dlatego należy unikać picia alkoholu po zabiegu z użyciem nici liftingujących. Aby zachować jak najlepszy wygląd skóry, należy przestrzegać poniższych wskazówek dotyczących pielęgnacji nici. Powyższe wskazówki zapewnią Ci optymalne wykorzystanie nici liftingujących.

Po zabiegu z użyciem nici liftingujących możesz odczuwać mdłości i dyskomfort. W takim przypadku można użyć wody utlenionej na chusteczce Q i przyłożyć ją do strupka w miejscu wprowadzenia nici, aby złagodzić swędzenie. Następnego dnia należy unikać wykonywania ćwiczeń fizycznych o dużym natężeniu, w tym intensywnych treningów lub intensywnego aerobiku. Przez tydzień należy również unikać gorącego prysznica. Po wprowadzeniu nici do twarzy należy unikać wychodzenia na zewnątrz.

Unikanie nadmiernego ciepła

Aby zapobiec wzrostowi ciśnienia krwi po zabiegu liftingu twarzy nićmi PDO, pacjenci powinni unikać długotrwałego przebywania w wysokiej temperaturze. Obejmuje to kąpiele w letniej wodzie, przebywanie na słońcu i korzystanie z solarium. Dobrym pomysłem jest również utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia, ponieważ czynności te mogą podrażniać skórę i podnosić ciśnienie krwi. Niemniej jednak pacjenci mogą bezpiecznie brać udział w zajęciach w gorącym klimacie, takich jak opalanie, bez ryzyka ponownego napompowania.

Przed zastosowaniem nici liftingujących pacjenci powinni skonsultować się ze swoim chirurgiem plastycznym w sprawie ryzyka związanego z piciem alkoholu, paleniem tytoniu i przyjmowaniem niektórych leków. Mogą one odwodnić skórę i zakłócić działanie środka znieczulającego. Ważne jest również, aby powstrzymać się od przyjmowania leków na bazie aspiryny. Mogą one wywołać niepotrzebne krwawienie, które może spowodować niepożądane powikłania. Podobnie, przed zabiegiem należy unikać produktów rozrzedzających krew, takich jak Ibuprofen, Neurofen i Naprogesic.

W przypadku pacjentów poddawanych liftingowi twarzy nici PDO są bezpieczne i zatwierdzone przez FDA. Nici te, wykonane z polidioksanonu, są hipoalergiczne i spełniają wymogi Farmakopei Stanów Zjednoczonych. Co więcej, lekarze mogą wstrzykiwać nici pod wieloma kątami, od policzków po linię żuchwy. Aby uzyskać większą objętość i bardziej jędrny wygląd, lekarze mogą stosować cienkie nici.

W trakcie i po zabiegu liftingu nićmi pacjenci mogą odczuwać siniaki, obrzęk i bolesność. Efekty te ustępują zazwyczaj po upływie jednego do dwóch tygodni. W międzyczasie pacjenci powinni odpoczywać, unikać forsownych ćwiczeń i nadmiernego ciepła, a także obkładać dotknięty obszar lodem, aby nie dopuścić do powstania stanu zapalnego. Ponadto szew może być widoczny tuż pod skórą. Po zabiegu liftingu nićmi należy bezwzględnie unikać nadmiernego ciepła.

Powikłania

Chociaż liftingi nićmi są uważane za jedne z najbardziej mało inwazyjnych zabiegów kosmetycznych, nadal istnieje pewne ryzyko z nimi związane. Po zabiegu liftingu nićmi mogą wystąpić siniaki, obrzęk i bolesność. Lekarz może przepisać środki przeciwbólowe, aby złagodzić ból lub profilaktyczne antybiotyki, aby zapobiec infekcji. W obszarze dotkniętym zabiegiem zwykle zaleca się unikanie forsownych ćwiczeń i makijażu przez 24 godziny po zabiegu. Na ogół liftingi nici są wykonywane przez lekarzy niekosmetycznych.

Głównym powikłaniem związanym z podnoszeniem nici do ciała jest zakażenie. Chociaż powikłanie to jest rzadkie, może wystąpić. Istnieje ryzyko zakażenia i powstania wgłębienia w skórze. Nici mogą również wypaść i spowodować powstanie widocznej blizny. Inne zagrożenia związane z podnoszeniem nici to zakażenie i niecałkowity paraliż twarzy. Kolejnym ryzykiem związanym z podnoszeniem nici jest hiperpigmentacja. U dwóch procent pacjentów występują krwiaki. Przedoperacyjne badanie ultrasonograficzne może być użyte w celu określenia obszaru zakażenia. W takim przypadku nici można usunąć w ciągu trzech miesięcy.

Ryzyko związane z podnoszeniem nici jest zróżnicowane i zależy od procedury. Poniżej opisano niektóre z powikłań:

Podczas gdy u większości pacjentów efekty uboczne są minimalne, niektórzy ludzie nie są kandydatami do zabiegu. Ogólnie rzecz biorąc, pacjenci powinni być w wieku od 30 do 50 lat, mieć grubą skórę, która ukryje nici i rozsądne oczekiwania. Podniesienie nici nie zastępuje liftingu twarzy. Chociaż zabieg ten ma swoje minusy, jest od niego znacznie bezpieczniejszy. Mimo że ryzyko jest minimalne, zabieg wiąże się z przestojami i rekonwalescencją.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane