Masaż po zabiegu z użyciem nici liftingujących

Masaż po zabiegu z użyciem nici liftingujących

Przed i po zabiegu z użyciem nici liftingujących należy unikać wykonywania pewnych czynności, aby chronić szwy. Dotyczy to między innymi żucia pokarmów stałych, ponieważ może to spowodować przemieszczenie się nici. Ponadto czynnikiem ryzyka jest żucie gumy, ponieważ obciąża ono nici. Ponadto należy unikać spożywania alkoholu i palenia tytoniu, ponieważ mogą one wpływać na proces gojenia. Ponadto należy unikać wykonywania forsownych czynności na twarzy lub ćwiczeń o dużej intensywności.

Unikanie nadmiernej ekspozycji na ciepło

Po poddaniu się zabiegowi z użyciem nici liftingujących należy ściśle przestrzegać instrukcji dotyczących postępowania po zabiegu. Pacjenci powinni unikać nakładania makijażu na obszar poddany zabiegowi przez 12 godzin. W przypadku wystąpienia szczypania można zastosować wodę utlenioną na chusteczce Q-tip. Pacjentom zaleca się także, aby przez tydzień nie wykonywali energicznych ćwiczeń twarzy ani nie poddawali się intensywnym treningom. Należy także powstrzymać się od pływania.

Po zabiegu liftingu nici pacjenci powinni unikać spożywania alkoholu przez co najmniej siedem dni. Powinni także unikać przyjmowania leków rozrzedzających krew, takich jak ibuprofen, ponieważ mogą one powodować siniaki i krwawienie. Pacjenci powinni poinformować swojego dr Doyle’a o aktualnie stosowanych lekach i planach dietetycznych. Ponadto, dzień po zabiegu pacjenci powinni unikać forsownych ćwiczeń fizycznych lub chodzenia do sauny. Ponadto pacjenci powinni ograniczyć ekspozycję na światło słoneczne.

Unikanie alkoholu

Przed poddaniem się zabiegowi liftingu nici należy skonsultować się z chirurgiem plastycznym w sprawie ewentualnych ograniczeń. Przez co najmniej dwa dni po zabiegu należy unikać picia alkoholu i palenia papierosów. Substancje te nie tylko odwodnią skórę, ale mogą również zakłócić działanie środka znieczulającego. Ponadto należy unikać picia produktów na bazie aspiryny, ponieważ mogą one prowadzić do nadmiernego krwawienia i innych powikłań. Palenie tytoniu również zwęża naczynia krwionośne, co powoduje, że wstrzykiwane substancje odżywcze nie mogą przedostać się do krwiobiegu tak skutecznie, jak powinny.

Osoby w ciąży lub karmiące piersią powinny unikać spożywania alkoholu przez 2 tygodnie po zabiegu liftingu nici. Ponadto osoby palące papierosy będą goić się wolniej niż osoby niepalące. Osoby, u których przeprowadzono zabieg liftingu nici, powinny również unikać intensywnego wysiłku fizycznego, np. ćwiczeń. Można jednak chodzić i stać przez cztery tygodnie po zabiegu, pod warunkiem, że nie wywiera się zbyt dużego nacisku na twarz.

Unikanie gorących kąpieli

Po zabiegu podnoszenia nici należy unikać gorących kąpieli i głębokich masaży twarzy przez co najmniej 10 dni. Czynności te mogą wywierać zbyt duży nacisk na obszar poddany zabiegowi, zwiększając ryzyko wystąpienia obrzęku i zasinienia. Ponadto wiele zabiegów kosmetycznych na twarz zawiera ostre środki chemiczne, które mogą podrażnić skórę w tym wrażliwym okresie. Dlatego też należy unikać gorących kąpieli i głębokiego masażu twarzy do czasu całkowitego wygojenia się nici.

Przed poddaniem się zabiegowi liftingu nici należy skonsultować się z chirurgiem plastycznym oraz unikać picia i palenia. Obie te rzeczy mogą odwodnić skórę i zakłócić działanie środka znieczulającego. Oprócz alkoholu należy unikać stosowania produktów na bazie aspiryny. Mogą one powodować niepotrzebne podwyższenie ciśnienia krwi, co może prowadzić do niepożądanych powikłań. Po zabiegu liftingu nici należy unikać produktów rozrzedzających krew, takich jak Ibuprofen, Neurofen i Naproxen/Naprogesic.

Unikanie nadmiernego ciśnienia

Po zabiegu liftingu nici należy szczególnie uważać na ciśnienie krwi. Należy unikać długotrwałych gorących kąpieli, solarium i światła słonecznego przez co najmniej 12 godzin po zabiegu. Utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia organizmu jest również istotne dla zapewnienia prawidłowego ciśnienia krwi. Należy także unikać picia alkoholu, ponieważ ma on działanie moczopędne i może powodować wzrost ciśnienia krwi. Zaleca się także unikanie forsownych ćwiczeń fizycznych przez co najmniej tydzień po zabiegu.

Ważne jest, aby unikać żucia w miejscu, które zostało właśnie poddane zabiegowi. Spowoduje to zbyt duży nacisk na nici liftingujące i może spowodować ich zwichnięcie. Należy unikać picia alkoholu i palenia tytoniu, ponieważ mogą one wpływać na proces gojenia. Ponadto należy unikać forsownych ćwiczeń lub aktywności związanych z twarzą przez co najmniej tydzień po zabiegu podniesienia nici. Czynności te mogą również powodować siniaki i obrzęk. Unikanie tych czynności może pomóc w utrzymaniu najlepszych rezultatów.

Rekonwalescencja po zabiegu liftingu nici

Po zabiegu liftingu nici należy przez kilka pierwszych dni odpoczywać i unikać jakiegokolwiek wysiłku w tym obszarze. Należy unikać spania na boku lub na brzuchu, ponieważ może to powodować nadmierny ucisk, który może być bolesny i pogorszyć wyniki zabiegu. Zamiast tego należy spać w pozycji leżącej lub zrobić fortel z ręcznika. Ponadto przez kilka dni nie należy korzystać z sauny ani gorącej kąpieli.

Przez co najmniej tydzień po zabiegu liftingu nićmi należy unikać energicznych ćwiczeń fizycznych i twarzy. Powodem tego jest fakt, że zabiegi kosmetyczne na twarz mogą powodować obrzęk i zasinienie, ponieważ wywierają nadmierny nacisk na obszar poddany zabiegowi. Ponadto preparaty do twarzy zawierają ostre substancje chemiczne, które mogą dodatkowo podrażnić skórę w tym wrażliwym okresie. Zamiast tego należy wykonywać delikatne ćwiczenia, takie jak spacery. Ważne jest także, aby przez co najmniej cztery tygodnie powstrzymać się od masażu twarzy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane