Jak wygląda zabieg z użyciem nici liftingujących powieki?

Jak wygląda zabieg z użyciem nici liftingujących powieki?

Bez względu na to, czy chcesz poprawić wygląd okolicy oczu, sprawić, by Twoje spojrzenie było bardziej wyraziste, czy po prostu przywrócić sobie młodzieńczy blask, prawdopodobnie zastanawiałaś się, jak wygląda zabieg z użyciem nici do podnoszenia powiek. Procedura ta polega na strategicznym wprowadzeniu nici w określone części twarzy w celu uzyskania ogólnego liftingu i podkreślenia wyglądu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej mało inwazyjnej operacji kosmetycznej. Opadające powieki nie muszą być powodem do wstydu.

Nici PDO są używane do podnoszenia obwisłych tkanek

Procedura ta polega na użyciu specjalnego rodzaju szwów do podniesienia obwisłych tkanek powiek. Efekty zabiegu utrzymują się od roku do dziewięciu lat. U osób starszych wyniki utrzymują się zwykle tylko przez rok do dwóch lat. Pacjenci poddawani liftingowi nićmi PDO będą odczuwać pewien obrzęk i dyskomfort po zabiegu. Po zabiegu pacjenci powinni unikać intensywnej aktywności przez 24 do 48 godzin. Wystąpią pewne siniaki. Nici PDO nie są również odpowiednie dla kobiet w ciąży i mogą powodować powstawanie blizn.

Efekty zastosowania nici PDO do liftingu powiek zaczną być widoczne po sześciu do ośmiu miesiącach. Z czasem rezultaty będą coraz bardziej widoczne, a nici ulegną naturalnemu rozpuszczeniu. Po około dwunastu miesiącach efekty utrzymują się nawet przez dwa lata. Zabieg ten może być również stosowany w przypadku luźnej skóry na ciele – część ta została skonstruowana przez redaktorów serwisu Kobiece Zasady. Popularne obszary to górna część ramion, brzuch, uda i okolice nad kolanami.

Są one szybkie i bezbolesne

Podniesienie powiek za pomocą nici może poprawić wygląd powiek i zmniejszyć widoczność oznak starzenia. Może także nadać kontur skórze, pozostawiając ją gładką i elastyczną. Po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk i dyskomfort. Po zabiegu należy przykładać zimne okłady na dotknięte miejsce i przez kilka dni unikać intensywnej aktywności. Rezultaty liftingu nicią będą widoczne w ciągu kilku tygodni, ale efekty utrzymają się do dwóch lub czterech miesięcy.

Czas rekonwalescencji po zabiegu liftingu nićmi jest minimalny. W zależności od użytych nici, po zabiegu może wystąpić obrzęk i zasinienie. Siniaki i zaczerwienienia powinny jednak ustąpić w ciągu kilku tygodni. Jeśli planuje się połączenie zabiegu z inną niechirurgiczną procedurą, pacjentka otrzyma dodatkowe instrukcje dotyczące postępowania po zabiegu. Kiedy pacjentka poczuje się w pełni komfortowo, może wrócić do normalnych zajęć. Chociaż lifting nićmi jest szybki i bezbolesny, może powodować zasinienia i zaczerwienienia.

Są one minimalnie inwazyjną alternatywą dla tradycyjnego liftingu twarzy

Podniesienie nici jest minimalnie inwazyjną alternatywą dla tradycyjnego liftingu ud. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę małych, kolczastych nici w celu jej podniesienia i zmniejszenia drobnych linii i zmarszczek. Zabiegi te mogą być wykonywane w znieczuleniu miejscowym i wymagają podobnego okresu rekonwalescencji jak standardowa operacja liftingu twarzy. Procedura ta zapewnia również trwałe rezultaty.

Tradycyjna operacja liftingu twarzy wymaga zastosowania znieczulenia ogólnego. Po zabiegu przez kilka dni może być potrzebny opiekun lub członek rodziny, który pozostanie przy pacjencie. Natomiast liftingi nitkowe mogą być wykonywane w znieczuleniu miejscowym, co pozwala na powrót do domu po zabiegu. Rekonwalescencja jest zazwyczaj minimalna i następnego dnia można wrócić do pracy.

Są one widoczne na twarzy pacjenta

Po zabiegu podniesienia powiek za pomocą nici pacjent może odczuwać obrzęk i bolesność. Efekty te będą prawdopodobnie utrzymywać się przez tydzień lub dwa i ustąpią samoistnie. Kilka dni po zabiegu pacjenci powinni unikać intensywnego oczyszczania i nawilżania skóry. Powinni również podpierać głowę podczas snu. Pełność powiek zniknie również po usunięciu nici.

Pacjenci, którzy nie chcą lub nie mogą poddać się tradycyjnej operacji liftingu twarzy, są świetnymi kandydatami do liftingu nićmi. Niektórzy pacjenci są uczuleni na znieczulenie, a inni mogą obawiać się długiego okresu rekonwalescencji lub ryzyka powstania blizn. Nici PDO stanowią bezpieczną i skuteczną alternatywę dla tych pacjentów i cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony lekarzy. Co więcej, nici PDO dają pacjentom większą kontrolę nad budżetem i czasem.

Poprawiają teksturę skóry

Jeśli masz cienką skórę, lifting powiek za pomocą nici może być dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Zabieg może sprawić, że skóra będzie wyglądała na bardziej jędrną i napiętą, a nici mają się rozpuścić w ciągu kilku miesięcy. Chociaż efekty nie są widoczne, nici sprawią, że powieki będą wyglądały młodziej i bardziej gładko. Zabieg może trwać do sześciu miesięcy. Rezultaty będą się nadal poprawiać, w miarę jak skóra będzie produkować więcej kolagenu.

Istnieją dwa rodzaje nici: PDO i BDO. Nici PDO są bezbarwne i ulegają naturalnemu rozkładowi w organizmie po 6 miesiącach. Nici te stymulują fibroblasty do produkcji większej ilości kolagenu – substancji, która nadaje skórze elastyczność i strukturę. Utrata kolagenu jest jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry. Nici PDO występują w dwóch rodzajach, cog i mono. Nici typu cog mają wypustki, które wczepiają się w skórę i zapewniają lifting części twarzy.

Trwają one kilka miesięcy

Podnoszenie skóry za pomocą nici wiąże się z pewnym ryzykiem, ale nie trwa ono wiecznie. Chociaż u niektórych pacjentów może wystąpić lekki obrzęk, nie jest on zagrożeniem dla życia. Większość pacjentów może powrócić do normalnych codziennych czynności po upływie tygodnia. Pacjenci powinni unikać energicznego mycia i stosowania kremów nawilżających przez kilka dni po zabiegu. Podnoszenie nici nie wymaga zakładania szwów. Po zabiegu nici zostaną rozpuszczone. Pacjenci nie będą w stanie wyczuć nici, ale mogą je poczuć podczas poruszania twarzą.

Nici stosowane w tych zabiegach mają różną trwałość. Wielu świadczeniodawców stosuje nici „pływające”, które nie są zakotwiczone w skórze. Ten rodzaj zabiegu powoduje minimalny efekt liftingu, ale może trwać miesiącami. Chociaż rezultaty liftingu nićmi mogą być tymczasowe, wielu pacjentów zauważa zauważalną poprawę w ciągu roku. Z tego powodu wiele zabiegów liftingu nićmi trwa dłużej niż rok.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Gdzie wykonać zabieg nici liftingujących
Czytaj Dalej

Gdzie wykonać zabieg nici liftingujących

Być może zastanawiasz się, gdzie można wykonać zabieg nici liftingujących. Musisz znać koszty, typowego kandydata i wiedzieć, gdzie…