Jak wybrać zwykłe gwinty podnoszące czy z hakami?

Jak wybrać zwykłe gwinty podnoszące czy z hakami?

Kąt ząbków na nici podnoszącej może mieć wpływ na trzymanie i podnoszenie nici. Zbyt duży kąt ząbków może wbić się w nić i ją zerwać. W idealnym przypadku kąt podstawy każdego z zadziorów powinien być równy grubości nici. Przestrzenne rozmieszczenie zadziorów ma wpływ na trzymanie i podnoszenie nici. Im dłuższa jest podstawa zarysu, tym więcej kontaktu ma nić z tkanką twarzy.

NovaThreads

Jeśli rozważasz poddanie się liftingowi twarzy, być może warto rozważyć zastosowanie nici NovaThreads, które są dopuszczonymi przez FDA wchłanialnymi szwami podnoszącymi skórę twarzy podczas liftingu nićmi. Ponieważ stymulują one produkcję kolagenu, poprawiają ogólny wygląd twarzy. Można je założyć na szyję, środkową część twarzy, linię żuchwy lub dolną część twarzy. Lekarze tacy jak dr Philip Schoenfeld i Bruce Katz stosują te nici w leczeniu zmarszczek mimicznych. Inne nici noszą nazwę EuroThreads i warto zapoznać się z obiema metodami. Nici

PPLA i PDO są bezpieczne w użyciu i zostały zatwierdzone przez FDA. Ich rozpuszczenie trwa dłużej. Nici utrzymują się od sześciu do dziewięciu miesięcy lub nawet przez dwa lata. Jednak wyniki stosowania nici PDO szybko zmniejszają się po sześciu miesiącach i znikają po roku. Niektóre nici są pokryte kwasem hialuronowym, który stymuluje produkcję kolagenu i sprawia, że lifting trwa dłużej.

Nici zębate

Stosowanie nici liftingujących ma wiele zalet, ale jak wybrać te odpowiednie dla swoich potrzeb? Na szczęście istnieją dwa podstawowe rodzaje nici. Jeden rodzaj posiada haczyki, które zakotwiczają się w skórze, natomiast drugi posiada wypustki, które unoszą i napinają skórę. Przyjrzyjmy się obu rodzajom. Zalety każdego z nich różnią się w zależności od obszaru, który chcesz poprawić, i rodzaju skóry, którą masz.

Przed wyborem nici należy zwrócić uwagę na długość sztabek. Im dłuższe są ząbki, tym lepsze jest uniesienie i tym dłużej będzie ono trwać. Im więcej ząbków, tym lepsze trzymanie. Upewnij się jednak, że długość podstawy zadziorów jest równa grubości nici. Jeżeli sztangi będą wystarczająco długie, będą miały lepszy kontakt z tkanką twarzy.

Gwinty śrub

Istnieje wiele możliwości wyboru nici do podnoszenia. Istnieją nici wykonane z polidioksanonu, PDO lub PCA. Nici te mają różną długość i mogą działać od sześciu do dwunastu miesięcy. Oba rodzaje stymulują produkcję kolagenu i są biokompatybilne, więc powinny być odpowiednie dla większości osób. Co więcej, nici PDO ulegają biodegradacji. Co więcej, nici te są bardziej skuteczne w przywracaniu objętości skóry niż nici PDO.

Oprócz długości nici, innym ważnym czynnikiem przy wyborze nici liftingujących jest liczba ząbków. Zwoje w nici liftingującej powinny być rozmieszczone w równych odstępach na całej długości nici. Zbyt duża liczba ząbków może wbić się w nić i spowodować jej zerwanie. Ponadto długość podstawy zadziorów powinna być równa grubości nici. Im bardziej ząbki stykają się z tkanką twarzy, tym lepiej trzymają nić.

Nici bez zadziorów

Nici do liftingu z zadziorami i nici bez zadziorów mają różne przeznaczenie i działanie. Nici kolczaste stosuje się w celu zmiany położenia skóry poprzez stymulację produkcji nowego kolagenu i elastyny. Nici wprowadza się do warstwy podskórnej i pociąga się je, aby podnieść skórę. Nici liftingujące bez kolców są stosowane do leczenia zmarszczek i linii mimicznych. Pacjenci z dobrą jakością skóry i łagodnym zwiotczeniem mogą odnieść korzyści z tej procedury. Pacjenci z łagodnymi fałdami nosowo-wargowymi również są kandydatami do zastosowania nici.

Nici liftingujące o niskim poziomie ząbków mogą mieć mniejsze wsparcie, ponieważ mają mniejszą liczbę ząbków. Brak ząbków ogranicza także możliwości lekarza w zakresie pracy z ciężkimi tkankami. Ponadto nici muszą być wykonane w gładkich miejscach bez zadziorów, aby zapewnić odpowiednie zakotwiczenie i zapobiec wciągnięciu skóry. Czynniki te mają decydujące znaczenie przy określaniu, czy dana nić nadaje się do zamierzonego celu. Nici liftingujące bez ząbków mogą być stosowane w wielu różnych zabiegach estetycznych, w tym w liftingu twarzy.

Nici kotwiczące z zadziorami

Być może zastanawiasz się, czy powinieneś używać zwykłych nici liftingujących czy nici kotwiczących z zadziorami. Oba rodzaje wykorzystują podobny mechanizm działania w celu napinania i podnoszenia skóry. Najpierw podawane jest znieczulenie miejscowe, a następnie nici są wprowadzane pod skórę. Następnie lekarz będzie nimi manipulował, aby uzyskać pożądany efekt liftingu. Zabieg trwa zwykle mniej niż godzinę i bezpośrednio po nim można wrócić do pracy.

Wybierając pomiędzy zwykłymi nićmi liftingującymi a kolczastymi nićmi kotwiczącymi, należy pamiętać o kilku rzeczach. Same nici nie mają takiego samego kształtu i mogą nie być w stanie prawidłowo przylegać do tkanki. Należy również wziąć pod uwagę lokalizację zabiegu oraz czas, po jakim mają być widoczne rezultaty. Następnie należy rozważyć, czy wybierane nici mają być wchłanialne czy niewchłanialne. Nici

PDO

Przed zabiegiem należy się najpierw do niego przygotować. Przez co najmniej pięć dni należy powstrzymać się od spożywania alkoholu, palenia papierosów i przyjmowania nikotyny. Ponadto należy unikać przyjmowania niektórych leków, takich jak kwasy tłuszczowe omega-3 i zielona herbata. Należy także unikać kilku pokarmów bogatych w kwasy tłuszczowe omega-6. Następnie chirurg zaznaczy na ciele miejsca, w które zostaną wprowadzone nici PDO. Po znieczuleniu miejsc wprowadzenia lekarz przymocuje nici PDO do igły z tępo zakończoną końcówką. Na koniec zostanie usunięty nadmiar nici.

Należy również pamiętać, że nici PDO nie są przeznaczone dla wszystkich. Mogą one powodować wgłębienia powierzchniowe, migrację nici lub ich wyciskanie. Może to prowadzić do asymetrii twarzy oraz długotrwałego bólu i dołeczków. Chociaż działania niepożądane występują rzadko, mogą zagrażać życiu, wpływając na nerwy lub przewody ślinowe. Zabieg ten najlepiej wykonywać u doświadczonego anatanomisty posiadającego gruntowną wiedzę na temat anatomii i układu mięśniowo-szkieletowego.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane