Czy można wykonywać ćwiczenia po podnoszeniu ciężarów?

Czy można wykonywać ćwiczenia po podnoszeniu ciężarów?

Po zabiegu liftingu nici można wykonywać pewne czynności, ale należy unikać innych, które mogą obciążać obszar poddany zabiegowi. Na przykład przez kilka dni po zabiegu należy powstrzymać się od żucia gumy i spożywania stałych pokarmów. Palenie tytoniu i spożywanie alkoholu również wpływa na reakcję organizmu na leczenie. W okresie gojenia się nici najlepiej jest także unikać intensywnych ćwiczeń lub energicznej aktywności twarzy.

Unikanie nadmiernego ruchu

Po zabiegu liftingu nićmi należy unikać jakiegokolwiek nadmiernego ruchu przez następne 24 godziny. Sam zabieg może powodować obrzęk, zasinienie i bolesność. Te efekty uboczne ustępują zwykle w ciągu jednego do dwóch tygodni, ale niektóre z nich mogą utrzymywać się przez kilka tygodni lub miesięcy. Aby zminimalizować ryzyko powikłań, lekarz zaleci oblodzenie obszaru poddawanego zabiegowi i unikanie forsownych ćwiczeń lub innych czynności, które mogą powodować obrzęk lub zasinienie.

Należy również unikać długotrwałego wystawiania obszaru poddawanego zabiegowi na działanie ciepła lub uciskania go. Ciepło może podnosić ciśnienie krwi, dlatego po zabiegu należy unikać gorących pryszniców, solarium i gorących potraw. Pomocne jest także utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia. Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do spania na brzuchu lub boku, powinieneś spróbować robić to przez kilka tygodni. Jeśli nie możesz się powstrzymać przed przewróceniem się na bok, możesz w łóżku zrobić sobie fortel z ręcznika.

Unikanie pływania i gorących kąpieli

Po zabiegu podniesienia nici należy unikać aktywności fizycznej, która powoduje nadmierny nacisk na twarz i podnosi ciśnienie krwi. Obejmuje to pływanie w okrążeniach oraz wszelkie rodzaje aktywności w wysokiej temperaturze, które zwiększają tętno. Pływanie nie jest zalecane przez dwa tygodnie po zabiegu, ale można wznowić lekką aktywność fizyczną, np. spacery. Przez tydzień po zabiegu należy unikać gorących kąpieli. Można również przyjmować doustne leki przeciwhistaminowe, aby opanować pojawiające się swędzenie.

Unikanie masażu twarzy

Po zabiegu podnoszenia nici można unikać masażu twarzy pod warunkiem przestrzegania zalecanych wskazówek. Przez pierwsze 10 dni po zabiegu należy unikać masażu twarzy lub innych rodzajów głębokiego masażu twarzy. Pozwoli to uniknąć siniaków i obrzęków, a także zmniejszy ryzyko podrażnienia skóry. Ponadto preparaty do twarzy często zawierają ostre substancje chemiczne, które mogą podrażniać skórę w tym wrażliwym okresie. Przez tydzień po zabiegu liftingu nićmi można również unikać gorących pryszniców.

Zanim zdecydujesz się na zabieg liftingu nićmi, powinnaś poznać możliwe powikłania. Niektóre z tych powikłań mogą obejmować wgłębienie skóry, widoczne nici, nieregularność konturu, infekcje, a nawet niepełny paraliż twarzy. W kilku badaniach stwierdzono, że powikłaniami liftingu twarzy nićmi są obrzęk, krwiak, infekcja i widoczne nici. W badaniu przeprowadzonym przez Sulamanidze i wsp. dokonano przeglądu 6098 zabiegów liftingu nićmi, w których zastosowano technologię nici APTOS do twarzy. W innym badaniu, przeprowadzonym przez Wanga, dokonano przeglądu 103 przypadków liftingu nićmi z zastosowaniem technologii nici PDO MAMPS.

Unikanie alkoholu

Istnieje kilka powodów, dla których warto unikać alkoholu podczas wykonywania ćwiczeń z użyciem nici liftingujących. Przede wszystkim alkohol jest diuretykiem, co oznacza, że wypłukuje wodę i składniki odżywcze z organizmu. Co więcej, alkohol podnosi ciśnienie krwi. Należy również pamiętać, że alkohol może mieć negatywny wpływ na proces gojenia się ran po podnoszeniu nici. Dlatego też należy unikać picia alkoholu przed i po zabiegu.

Po zabiegu liftingu nici pacjenci powinni powstrzymać się od palenia papierosów i wykonywania jakichkolwiek form głębokiego masażu twarzy. Produkty te mogą wpływać na proces gojenia, powodując przemieszczanie się nici. Ponadto palenie tytoniu i spożywanie alkoholu może podrażnić nici. Pacjenci powinni również powstrzymać się od wykonywania forsownych ćwiczeń lub ćwiczeń twarzy przez co najmniej 4 tygodnie. Po zabiegu można brać krótkie prysznice lub spacerować, ale przez tydzień nie należy moczyć się w gorącej wodzie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane