Rzeczy, których należy się spodziewać po zabiegu liftingu nici

Z jakiego materiału wykonane są gwinty podnoszące?

Prawdopodobnie zaciekawiły Cię nici liftingujące stosowane podczas liftingu twarzy. Ale jaki jest ich cel? Czy działają one w celu uzyskania bardziej młodzieńczego wyglądu? Nici te są specjalnie zaprojektowane i wykonane z bezpiecznych materiałów. Nici liftingujące stosowane w zabiegu liftingu twarzy są wykonane z polidioksanonu i kwasu polimlekowego. Polidioksanon to polimer stosowany w szwach podczas operacji, który powinien ulec zniszczeniu w ciągu sześciu miesięcy lub roku. Z kolei kwas polimlekowy to materiał biodegradowalny, który od dziesięcioleci jest stosowany w różnych implantach chirurgicznych i konstrukcjach nośnych. Nici liftingujące

PDO

PDO składają się z polidioksanonu (PDO). Te zatwierdzone medycznie materiały syntetyczne są od dziesięcioleci stosowane do leczenia różnych dolegliwości, w tym do szycia chirurgicznego. Zapewniają one także natychmiastowy lifting skóry, stymulując produkcję kolagenu i neowaskularyzację. Ponadto stymulują odrastanie skóry na poziomie komórkowym. W rezultacie skóra staje się bardziej napięta, gładka i wygląda młodziej.

Badanie przeprowadzone niedawno w Aesthetic Surgery Journal wykazało, że u 34% pacjentów wystąpiły powikłania pooperacyjne po zabiegu liftingu nićmi PDO. Jednak niewielkie efekty uboczne, takie jak zasinienie i obrzęk, zwykle ustępują samoistnie. Inne badanie przeprowadzone w 2019 r. sugeruje, że odsetek ten wynosi zaledwie 17,4%. Pacjenci powinni omówić realistyczne oczekiwania ze swoim lekarzem przed poddaniem się zabiegowi. Całkowite rozpuszczenie nici PDO w organizmie może potrwać do 6 miesięcy. Po tym czasie organizm w naturalny sposób wytwarza kolagen i nowe naczynia krwionośne.

Sama procedura jest bardzo prosta. Skóra jest znieczulana środkiem znieczulenia miejscowego, a przez otwór pilotażowy wprowadzana jest mała igła. Następnie chirurg użyje mikrokaniuli o gładkiej końcówce do wprowadzenia nici do skóry. Dzięki temu skóra zostanie podniesiona bardziej komfortowo i uniesiona wyżej. W rezultacie po zabiegu pacjenci zauważą poprawę konturu twarzy.

Dwa inne rodzaje nici to nici monofilamentowe i nici śrubowe. Pierwsza z nich jest wykonana z bezbarwnego poliestru i stymuluje produkcję kolagenu w skórze. Druga jest stosowana do liftingu twarzy, którego celem jest przywrócenie kształtu twarzy i szyi. Chociaż dwie ostatnie są uważane za „biokompatybilne”, powodują mniej zwłóknień w otaczającym je obszarze. Oba rodzaje nici stymulują produkcję kolagenu typu I i III.

Silhouette Instalift

Silhouette Instalift to nieinwazyjna procedura, która zapewnia natychmiastowy efekt liftingu, a także długotrwałe odmłodzenie dzięki stymulacji kolagenu. Szwy są strategicznie rozmieszczone w skórze w celu uniesienia tkanki i pobudzenia produkcji większej ilości kolagenu. Te rozpuszczone pasma kolagenu zmniejszą oznaki starzenia się skóry nawet o dwa lata. Nici liftingujące są wykonane z poliglikolidu/laktydu (PLGA). Szwy są wyposażone w stożki, które są skierowane w różnych kierunkach w ciele. Pomaga to w podnoszeniu i stymulowaniu produkcji kolagenu typu I i typu II, który jest niezbędny do uzyskania jędrniejszej skóry i młodego wyglądu.

Czas przestoju po zabiegu Silhouette Instalift wynosi od pięciu do sześciu dni. Pierwsze kilka dni będzie najbardziej widoczne, ale z czasem to ustąpi. Pełne rezultaty będą widoczne po upływie od sześciu do dwunastu tygodni. Po tym czasie efekt liftingu utrzyma się przez co najmniej 18 miesięcy, a rezultaty mogą utrzymywać się przez dwa lata lub dłużej. W okresie rekonwalescencji przez tydzień należy unikać forsownych zajęć. Nici użyte w zabiegu pozostaną w skórze przez co najmniej sześć miesięcy, ale niektóre osoby informują, że okres ten jest dłuższy.

Zabieg Silhouette InstaLift może być wykonywany w dowolnym miejscu na twarzy, ale najczęściej stosowany jest w dolnej części twarzy i na linii żuchwy. Obszary te mają tendencję do wiotczenia wraz z wiekiem. Dr Janowski wprowadził nici liftingujące Silhouette na rynek amerykański. Jest największym dostawcą w Kolorado i szkoli lekarzy na całym świecie. Ponadto posiada szeroką wiedzę na temat płaszczyzn twarzy i starzenia się twarzy.

NovaThread

Tymczasowy efekt liftingu, jaki dają nici NovaThreads, jest porównywalny z efektem działania wypełniaczy iniekcyjnych. Mogą być one również stosowane w połączeniu z neurotoksynami w celu wzmocnienia efektu liftingu. W przeciwieństwie do innych zabiegów kosmetycznych, NovaThreads nie wymaga znieczulenia, nacięć ani cięć. Korzyści z zabiegu utrzymują się przez okres od jednego do dwóch lat. Czas przestoju po zabiegu jest niewielki lub zerowy. Lifting nićmi NOVA zapewni Ci młodziej wyglądającą skórę oraz gładszy i bardziej smukły wygląd.

Ponieważ nici Novathreads są wprowadzane pod skórę, wywołują one reakcję komórkową, która stymuluje produkcję kolagenu. Proces ten jest podobny do mechanizmu stojącego za wieloma zabiegami estetycznymi i pozwala lekarzom wykonującym iniekcje na uzyskanie odpowiedniego zysku podczas wykonywania zabiegu. Jest on bezpieczny i łatwy do wykonania, a kandydatura pacjenta jest szeroka. Procedura nie wymaga operacji, a nici są łatwe do zastosowania.

Zabieg z użyciem nici NovaThreads jest mniej inwazyjny niż lifting twarzy, ale jego efekt może nie być tak spektakularny. Jednakże, w przeciwieństwie do innych operacji plastycznych, zabieg NovaThreads może być wykonany w czasie krótszym niż godzina. Większość pacjentów uważa, że zabieg jest mniej bolesny niż chirurgiczny lifting twarzy. Zabieg wykonywany jest przy użyciu metody NuMesh, która tworzy rusztowanie pod skórą, pozwalając na utrzymanie nici na miejscu, podczas gdy organizm wytwarza kolagen i elastynę.

Ponieważ zabieg jest niechirurgiczny, nici NovaThreads mogą być doskonałym rozwiązaniem dla pacjentów z obwisłą skórą. Nici są wprowadzane pod skórę, napinając mięśnie i tkanki. Procedura ta pobudza również produkcję kolagenu, co jest kluczowym aspektem starzenia się skóry. Po zabiegu należy poddawać się kolejnym zabiegom co sześć do dwunastu tygodni, aby utrzymać efekt liftingu. Trwały lifting będzie wymagał powtarzania zabiegów, aby zapewnić jak najbardziej naturalnie wyglądający efekt. Nici liftingujące

PCA

PCA to syntetyczne polimery, które stymulują skórę do produkcji większej ilości kolagenu. Im dłuższe nici, tym więcej kolagenu stymulują. W przeciwieństwie do nici PDO i PLA, które powodują zwłóknienia w otaczającym je obszarze, nici liftingujące PCA nie powodują zwłóknień. W związku z tym rezultaty są bardziej długotrwałe. Pobudzają one również organizm do produkcji większej ilości kolagenu. Czas działania nici wynosi od 6 do 15 miesięcy.

Polimer stosowany do produkcji nici liftingujących PCA jest bioabsorbowalny. Ponieważ jest to materiał syntetyczny, może ulegać biodegradacji i może pozostać na miejscu dłużej niż nici PDO. Ponadto nici te stymulują naturalną regenerację kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny w skórze. W rezultacie skóra staje się jędrniejsza. Zabieg ten wymaga krótkiego czasu rekonwalescencji lub nie wymaga go wcale, a jego efektem jest zauważalne podniesienie skóry.

Na efekt liftingu twarzy wpływa także kąt, pod jakim ustawione są pręciki. Jeśli rygle są zbyt ostre lub zbyt małe, mogą wbijać się w nić, uszkadzając znajdującą się pod nią tkankę. Pręciki powinny być umieszczone pod kątem równym długości nici. Długość podstawy rygla powinna być równa grubości nici. Im więcej rygli ma kontakt ze skórą, tym lepsze trzymanie i podnoszenie.

Dostępnych jest wiele różnych nici. Na przykład nić NovaThread została zatwierdzona przez FDA i jest dostępna w wersji o zakrzywionej i gładkiej powierzchni. Nici o gładkiej powierzchni umieszcza się w okolicy kącików ust i brwi, natomiast nici z wypustkami są powszechnie stosowane wzdłuż linii włosów w celu uniesienia łuków brwiowych i policzków. Istnieją również mocniejsze nici do korekcji wiotkości piersi i obwisłych kolan.

PLA

Jeśli chodzi o chirurgię plastyczną, zastosowanie nici liftingujących z PLA jest dobrym rozwiązaniem problemu obwisłej, pomarszczonej skóry. Nici wykonane z PLA lub polidioksanonu (PDO) mają naturalne właściwości stymulujące kolagen. Oprócz zdolności do resorpcji, nici te mogą stymulować produkcję kolagenu typu 3 w organizmie. Nici mogą być gładkie lub posiadać wypustki lub trybiki, aby poprawić teksturę skóry.

Oprócz działania ujędrniającego, zastosowanie nici PLA może nadać kontur twarzy, zmienić objętość w różnych obszarach oraz podnieść tkanki miękkie. Kwas mlekowy zawarty w niciach PLA uwalnia się do otaczających tkanek podczas biodegradacji, co stymuluje produkcję nowego kolagenu i nawadnianie otaczających tkanek. Ponadto, ponieważ nici rozpuszczają się z czasem, kwas mlekowy jest uwalniany do otaczających tkanek w miarę ich resorpcji.

Budowa nici liftingujących odgrywa kluczową rolę w osiąganiu pożądanych rezultatów. Niektóre nici mają wypustki ustawione pod różnymi kątami, podczas gdy inne mają stożki, aby zmaksymalizować kontakt z tkanką. Odstępy między ząbkami zależą od grubości nici i kąta nachylenia jej podstawy. Długość podstawy każdego z zadziorów powinna odpowiadać grubości nici. Rozmieszczenie przestrzenne wypustek odgrywa również istotną rolę w efekcie przytrzymywania i podnoszenia.

Nici polidioksanonowe (PDO) są biodegradowalnym, syntetycznym polimerem, który jest mocniejszy niż szwy monofilamentowe. Ponadto ulegają biodegradacji, co oznacza, że są całkowicie wchłaniane przez organizm w ciągu sześciu do ośmiu miesięcy. Ponadto nici PDO mają tę zaletę, że stymulują odpowiedź tkankową niskiego rzędu w obszarach poddanych zabiegowi. W rezultacie zapewniają one natychmiastowe podniesienie obwisłej skóry i pobudzają regenerację kolagenu. Zabieg może także zwiększyć objętość twarzy, dzięki czemu wygląda ona na jędrną i kształtną.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Powiększanie piersi - jaki jest koszt?
Czytaj Dalej

Powiększanie piersi – jaki jest koszt?

Przed zaplanowaniem operacji, trzeba będzie zapłacić depozyt chirurgiczny. Średnia kwota wynosi 500 dolarów w całym kraju. Ten depozyt…