Podnoszenie nici - porównanie i zestawienie szwów kolczastych i gładkich, miękkich nici Silhouette oraz nici PDO

Podnoszenie nici – porównanie i zestawienie szwów kolczastych i gładkich, miękkich nici Silhouette oraz nici PDO

Podnoszenie nici dopiero niedawno zostało wprowadzone na rynek chirurgii kosmetycznej. Chociaż są one popularne, powinnaś znać ryzyko i korzyści związane z tą procedurą. W tym artykule porównamy szwy kolczaste i gładkie, nici Silhouette Soft oraz nici PDO. Informacje te pomogą Ci wybrać odpowiednie dla Ciebie. Aby mieć pewność, że jesteś dobrym kandydatem do zabiegu, powinieneś mieć około 30 lub 40 lat.

Szwy kolczaste

Podejmując decyzję o poddaniu się liftingowi twarzy, w którym jedną z opcji są szwy kolczaste lub podwieszanie nici, należy rozważyć korzyści i ryzyko związane z każdą procedurą. Nici liftingujące są tymczasowe, natomiast szwy kolczaste są trwałe. Te pierwsze mają lepszą siłę przytrzymywania niż te drugie. Pacjenci powinni jednak wiedzieć, że te pierwsze nie powodują powstawania blizn. Zaletą tych drugich jest mniejsza inwazyjność zabiegu, dzięki czemu pacjenci mogą natychmiast powrócić do swoich normalnych zajęć.

Efekt liftingu w przypadku nici liftingujących jest natychmiastowy, natomiast w przypadku szwów kolczastych – opóźniony. Ten opóźniony efekt jest spowodowany reakcją zapalną, która pojawia się po wprowadzeniu nici. Nici powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych, odpowiedni wzrost przepuszczalności naczyń włosowatych oraz wyrzut leukocytów, białek plazmatycznych i fibryny. W przypadku szwów kolczastych efekt opóźnienia jest znaczny.

Szwy gładkie

Jeśli chcesz wyglądać młodziej, unieść skórę i uzyskać bardziej naturalny wygląd, możesz rozważyć zastosowanie szwów gładkich zamiast nici liftingujących. Nici są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą uzyskać naturalnie wyglądający efekt, ale mają też kilka wad. Najbardziej zauważalną wadą jest ryzyko zerwania nici oraz związany z tym czas przestoju. Istnieje jednak kilka sposobów, aby przedłużyć trwałość nici. Nici

PDO (polidioksanon) są dobrym rozwiązaniem w przypadku podnoszenia skóry. Są one wchłanialne i mogą zapewnić naturalnie wyglądające uniesienie. Nici stymulują produkcję kolagenu i pomagają przywrócić jędrność i elastyczność. Procedura jest szybka i prosta. Lekarz rozpocznie od umycia i oczyszczenia skóry oraz zastosowania miejscowego znieczulenia. Gdy środek znieczulający zacznie działać, lekarz wykona niewielkie nacięcie, aby wprowadzić pod skórę wydrążoną rurkę. Następnie nić zostanie przeciągnięta przez rurkę i zakotwiczona na miejscu za pomocą strategicznych szwów.

Silhouette Soft Thread Lift

Pomimo ryzyka związanego z inwazyjnymi zabiegami, takimi jak liftingi, wiele osób decyduje się na Silhouette Soft Thread Lift, aby uzyskać gładszą, młodziej wyglądającą twarz. Procedura ta wykorzystuje cienkie szwy do zwiększenia produkcji kolagenu w skórze. Ponieważ szwy te są resorbowalne, pacjenci mogą kontynuować swoje codzienne życie bez nawrotu efektów ubocznych. U większości pacjentów efekt liftingu utrzymuje się od sześciu do dziewięciu miesięcy po zabiegu.

Te miękkie nici są wprowadzane przez skórę za pomocą cienkiej igły. Są one przymocowane do stożków, które zakotwiczają je w tkance pod powierzchnią skóry. Następnie klinicysta wywiera lekki nacisk na powierzchnię skóry, aby wzmocnić efekt liftingu wywołany przez nici. W związku z tym pacjent może odczuwać tkliwość wokół szwów, ale ustąpi ona po kilku tygodniach.

Nici PDO

Korzyści płynące z zastosowania nici PDO są liczne, a zabieg nie ogranicza się jedynie do poprawy wiotkości skóry. Nici PDO są stosowane do zszywania nacięć po zabiegach medycznych, a także do poprawy wyglądu skóry. Nici te mechanicznie unoszą skórę, obkurczając tkankę tłuszczową, a jednocześnie pobudzają produkcję kolagenu i neowaskularyzację. Ten proces odmładzania działa na poziomie komórkowym, dając pacjentowi skórę, która jest jędrniejsza, gładsza i bardziej napięta niż kiedykolwiek wcześniej.

Podnoszenie nici PDO wymaga niewielkiego nacięcia, a do zakotwiczenia nici na miejscu używana jest kaniula. Następnie nić jest przecinana w celu zabezpieczenia jej na miejscu i zminimalizowania obrzęku. W ciągu pierwszych 24 do 48 godzin po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk nici, ale większość pacjentów jest w stanie wrócić do większości normalnych czynności zaraz po zabiegu. Zabieg ten nie jest odpowiedni dla osób, które mają zimne owrzodzenia, trądzik lub uszkodzoną skórę. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią nie powinny poddawać się zabiegowi liftingu nićmi PDO, ponieważ może on wywołać infekcję.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane