Czy zabieg powiększenia piersi może się nie udać?

Czy zabieg powiększenia piersi może się nie udać?

Odpowiedź na pytanie: „Czy zabieg powiększenia piersi może się nie udać?” zależy od okoliczności towarzyszących zabiegowi. Niektóre powikłania mogą pozostać niezauważone przez pacjenta i chirurga. Sytuacje te określane są jako „ciche niepowodzenie” i „ciche pęknięcie”. Jeśli rozważasz zabieg powiększania piersi, pamiętaj, aby zapytać swojego chirurga o te możliwe powikłania.

Ciche pęknięcie

Ciche pęknięcie po zabiegu powiększania piersi występuje, gdy implant z żelu silikonowego ulegnie uszkodzeniu. W tym przypadku kobieta może przez kilka dni lub nawet miesięcy nie zdawać sobie sprawy, że doszło do pęknięcia. Tylko rezonans magnetyczny może zidentyfikować to powikłanie, a FDA zaleca wykonanie rezonansu w ciągu 3 lat i co dwa lata po tym czasie. Badania te zazwyczaj nie są pokrywane przez ubezpieczenie i mogą kosztować do 1468 dolarów z własnej kieszeni.

W jednym z ostatnich badań odnotowano wskaźnik 10 lub więcej procent pęknięć implantów z żelu silikonowego w ciągu pierwszych 10 lat po implantacji. Nie ma jednak danych poza tym przedziałem czasowym. Skanowanie ultrasonograficzne o wysokiej rozdzielczości pozwala jednak naukowcom badać dużą liczbę kobiet, które miały zabiegi powiększania piersi z użyciem żelu silikonowego. Dane te mogą pomóc im w zebraniu danych na temat tego, czy kobiety są zaniepokojone cichymi pęknięciami po powiększeniu piersi i czy chciałyby poddać się rutynowym badaniom przesiewowym.

Ciche pęknięcia po zabiegach powiększania piersi występują rzadko, ale mogą być niezwykle niebezpieczne. Ciche pęknięcia mogą wystąpić zarówno w przypadku implantów z solą fizjologiczną, jak i z żelem silikonowym. Żel silikonowy jest grubszy niż sól fizjologiczna i może pozostać wewnątrz implantu lub otaczającej go tkanki bliznowatej. Kobiety z cichymi pęknięciami powinny mieć wymienione implanty.

W niektórych przypadkach pęknięcie może powodować fizyczne efekty uboczne, takie jak ból lub drętwienie wokół implantu. Pierś może również stać się obrzęknięta lub twarda. Pacjentki mogą również odczuwać ból, mrowienie lub pieczenie. Jeśli dojdzie do pęknięcia, pacjentki powinny natychmiast skontaktować się z chirurgiem w celu uzyskania dalszych instrukcji.

Nieprawidłowe położenie implantu

Nieprawidłowe położenie implantu występuje, gdy implant jest umieszczony w nieodpowiednim miejscu i nie goi się prawidłowo. Może to skutkować nieproporcjonalną, nienaturalnie wyglądającą piersią. Na szczęście istnieją sposoby leczenia niewłaściwej pozycji implantu. Chirurg może wykonać prostą kapsulorafię, aby skorygować problem lub może zastosować wzmocnienie siatką.

Nieprawidłowa pozycja implantu może być spowodowana wieloma przyczynami. Implant może być zbyt nisko, zbyt wysoko lub zbyt daleko od linii środkowej. Wyspecjalizowany chirurg może zdiagnozować te problemy i dostosować plan leczenia w celu skorygowania sytuacji. W ciężkich przypadkach może być konieczna operacja rewizyjna.

Rippling to kolejny częsty problem spowodowany nieprawidłowym położeniem implantu. Dzieje się tak, gdy implant jest umieszczony w miejscu, w którym nie ma odpowiedniej tkanki pokrywającej. Powstałe wybrzuszenie jest zauważalne i powoduje, że pacjenci skarżą się na sztuczny wygląd. Rippling występuje najczęściej u pacjentek o niskiej masie ciała lub tych z ptozą piersi. Obwisłość może wystąpić zarówno w przedniej, jak i tylnej części piersi. W związku z tym, że nie jest to możliwe, należy zwrócić się do lekarza.

Nieprawidłowa pozycja implantu może również prowadzić do obwisłych piersi. Implant może nie być umieszczony prawidłowo lub może być zbyt wysoko, powodując rozciągnięcie skóry. To nie tylko spowoduje, że Twoje implanty będą wyglądać niekomfortowo, ale może również doprowadzić do pęknięcia implantów.

Pęknięcie implantu po wypadku samochodowym

Pęknięcie implantu po wypadku samochodowym może wpłynąć na wygląd Twoich piersi. Implant stanie się asymetryczny, niższy lub wyższy od swojej pierwotnej pozycji lub będzie wystawał na zewnątrz pod nienaturalnym kątem. Jeśli tak się stanie, porozmawiaj z lekarzem, aby ustalić, czy masz pęknięty implant.

Lekarz może zalecić naprawę implantu. Większość planów ubezpieczeń zdrowotnych pokrywa koszty naprawy implantu piersi po wypadku. Jeśli jednak nie masz ubezpieczenia zdrowotnego, będziesz musiała zapłacić za zabieg z własnej kieszeni. Ponadto trzeba będzie zapłacić udział własny w ubezpieczeniu. Można również dodać koszt operacji do roszczenia o odszkodowanie. W niektórych przypadkach, Państwa firma ubezpieczeniowa może zezwolić na przeprowadzenie zabiegu na podstawie umowy IOU z Państwem i Państwa prawnikiem specjalizującym się w wypadkach samochodowych.

Chociaż pęknięcie implantu po wypadku samochodowym nie powoduje bólu, nie zawsze łatwo jest określić, czy mają Państwo pęknięty implant. Należy odwiedzić lekarza natychmiast po wypadku. Jeśli ból jest silny, powinieneś udać się na pogotowie. W ten sposób lekarz będzie mógł wykluczyć wszelkie poważne urazy, takie jak złamania czy krwawienie wewnętrzne. Chociaż te urazy są rzadkie, należy je ocenić, zwłaszcza jeśli były to urazy traumatyczne.

Wypadek może spowodować pęknięcie implantu piersi. Może to nastąpić u kierowcy, pasażera na przednim siedzeniu lub pasażera z tyłu. Na szczęście prawnik specjalizujący się w wypadkach samochodowych w Nowym Jorku będzie w stanie pomóc Ci w dochodzeniu roszczeń. Poduszka powietrzna to potężna siła, która może ścisnąć Twój implant, powodując jego pęknięcie. Powstałe pęknięcie pozwoli na wydostanie się żelu silikonowego lub roztworu soli fizjologicznej.

Zakażenie po pęknięciu

Prawdopodobieństwo wystąpienia zakażenia po zabiegu powiększania piersi jest bardzo małe. Występuje ono w mniej niż 1 na 1000 przypadków i zwykle rozwija się między dwoma a trzema tygodniami po zabiegu. Jest zazwyczaj bolesna i obrzęknięta, z wydzieliną, której może towarzyszyć zaczerwienienie. Jeśli jest ciężka, może wymagać interwencji medycznej lub chirurgicznego drenażu. Może być również związany z gorączką i niepokojem. Jeśli jest łagodny, antybiotyki powinny go oczyścić. Jednak w rzadkich przypadkach antybiotyki mogą nie wystarczyć do wyleczenia infekcji.

Zakażenia po zabiegu powiększania piersi są rzadkie, ale powinny być natychmiast zgłaszane. Większość pacjentek odczuwa rumień, ból, obrzęk lub krwiak w ciągu pięciu do siedmiu dni po zabiegu. Objawy infekcji mogą pojawić się w miejscu zabiegu lub w jego otoczeniu. Pacjenci powinni skonsultować się z chirurgiem, jeśli wystąpią u nich jakiekolwiek z tych objawów. Zakażenie może być spowodowane przez wiele drobnoustrojów, w tym gronkowca złocistego (Staphylococcus aureus).

Najczęstsze zakażenia implantów piersi występowały w okresie pierwszych dwóch tygodni po zabiegu. Dziewięćdziesiąt siedem procent zakażeń wystąpiło w ciągu pierwszych dwóch tygodni, a pozostałe wykryto między czwartym a szóstym tygodniem. W sumie w tym okresie zakażeniu uległo 37 pacjentek. Zakażenia odnotowano zarówno w piersiach jednostronnych, jak i dwustronnych.

Przyczyna zakażenia nie jest jeszcze jasna, ale bakterie mogą dostać się do miejsca operacji i kieszeni, w której znajduje się implant piersi. Może to nastąpić przez nacięcia lub przez przewody mleczne, co może umożliwić bakteriom zakażenie implantu. Ogólnie rzecz biorąc, implant uszczelni się do sześciu tygodni, po czym jest mało prawdopodobne, że zostanie ponownie zainfekowany.

Czas rekonwalescencji po pęknięciu

Czas rekonwalescencji po operacji powiększenia piersi różni się w zależności od rodzaju zastosowanego nacięcia i użytego implantu. Czas rekonwalescencji zależy również od tego, jak szybko pacjentka się leczy. Pacjentki mogą jednak przyspieszyć ten proces, stosując się do zaleceń pooperacyjnych. Na przykład, pacjenci powinni odczekać 48 godzin po zabiegu, zanim podniosą ciężkie przedmioty. Ponadto przez tydzień lub dwa powinni unikać forsownych ćwiczeń i podnoszenia ciężkich przedmiotów.

Proces powrotu do zdrowia po operacji powiększenia piersi trwa zazwyczaj od sześciu do ośmiu tygodni. Pierwsze dwa tygodnie są szczególnie ważne. Należy bezwzględnie odpoczywać i unikać forsownych aktywności, takich jak kąpiel czy prysznic. Jednak po pierwszym tygodniu pacjentki powinny być w stanie powrócić do swoich normalnych zajęć. Ponadto, pacjenci powinni stosować się do zaleceń chirurga dotyczących zmiany opatrunków. Osiadanie implantu na miejscu może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Po operacji powiększenia piersi, pacjentki powinny spodziewać się pewnego obrzęku i bolesności. Mogą również odczuwać siniaki i drętwienie. W tym czasie pacjentka powinna nosić chirurgiczny biustonosz, aby podtrzymać nowo powstałe piersi. Chirurg wyjaśni również, jak należy dbać o miejsca nacięcia. Normalne jest odczuwanie niewielkiego bólu po operacji powiększenia piersi, ale powinien on być możliwy do opanowania za pomocą dostępnych bez recepty leków przeciwbólowych. Po trzech do pięciu dniach pacjentka może stopniowo powrócić do lekkich czynności i ćwiczeń.

Czas powrotu do zdrowia po operacji powiększenia piersi zależy w dużej mierze od rodzaju zabiegu. Niektóre pacjentki mogą wrócić do normalnych zajęć po kilku dniach, ale inne będą potrzebowały kilku tygodni, aby całkowicie wyzdrowieć. Pacjenci powinni również unikać uciążliwych czynności przez około dwa tygodnie. W każdym przypadku należy bezwzględnie stosować się do zaleceń chirurga.

Wybór chirurga plastycznego

Wybierając chirurga plastycznego do powiększania piersi, chcesz kogoś, kto jest wysoko wyszkolony w tej dziedzinie i kto jest dobrze wykwalifikowany do wykonywania procedury. Należy jednak pamiętać o czynnikach ryzyka związanych z powiększaniem piersi. Nawet jeśli zabieg jest stosunkowo mało ryzykowny, należy mieć świadomość, że niektórzy pacjenci doświadczają komplikacji po zabiegu. Na przykład, implanty piersi mogą pęknąć i wymagają dodatkowej operacji. Ponadto niektóre kobiety mogą zdecydować się na inny rodzaj implantu lub życzyć sobie jego usunięcia.

Jeśli rozważasz operację powiększenia piersi, powinnaś spotkać się z chirurgiem plastycznym twarzą w twarz, aby omówić ryzyko i korzyści związane z operacją. Pozwoli to na zadanie wszelkich pytań, które możesz mieć i zapewni Ci najlepszą możliwą opiekę. Podczas konsultacji chirurg plastyczny wysłucha Twoich obaw i zbada Twoje ciało. Powinieneś również powiedzieć chirurgowi o swoich celach dla procedury i czego oczekujesz od niej.

Należy również dowiedzieć się, czy ubezpieczenie zdrowotne pokrywa zabieg. Nie wszyscy chirurdzy plastyczni uczestniczą w sieciach ubezpieczeń zdrowotnych. Oznacza to, że możesz być zmuszony do zapłacenia z własnej kieszeni za koszt zabiegu. Ponadto, możesz potrzebować wielu zabiegów, więc powinieneś być świadomy ilości pieniędzy, które będziesz musiał przeznaczyć na te procedury.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane